Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
engel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 546
Rejestracja: 03 gru 2007, 19:22
Model: Scirocco I
Numer GG: 3846001

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: engel »

świetna robota kliny się wkłada wraz z uszczelką
SCIROCCO MK1 '77
SCIROCCO MK2 '81 było
SCIROCCO MK2 :)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

Kliny nie były jeszcze w pełni gotowe,a auto trzeba było zamknąć przed wizytą u mechanika, bo może stać przez jakiś czas na zewnątrz czekając na swoją kolej . Szyby i tak będę jeszcze wyciągać ,bo uszczelki będę wymieniać i wtedy założy się kliny. Wiem głupiego robota, ale to nic :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: scirorider »

B O M B A !!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Konopia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:36
Model: Scirocco II
Lokalizacja: NGI

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Konopia »

Piękna Sroczka! Zazdro Madzia :D Mam nadzieję, że wyrobisz się do zlotu i będę mogła podziwiać z bliska :side: :side: :side:
Scirocco mkII 1,8 DX 1987r. - R.I.P
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Ruszowy »

łeee za zielona. Spłowiały green i problemy z gaźnikiem zawsze będą przypominały mi potencjał tego auta.
Daruj Madzia ale nie możesz mieć samych ochów i achów ;P
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

Kochani i kochane,dzięki, dzięki. :D Ale nie ma szans, abym do zlotu Kanarkę zrobiła,za dużo zostało jeszcze do końca. Teraz zabawa się zacznie przy składaniu.Około 3 tyg u mechanika, jak dobrze pójdzie i tydzień u tapicera, jak też dobrze pójdzie. :wink: Może być oczywiście mała obsuwka. Ale to nic,moja cierpliwość jest już tak wyrobiona,że nawet się tym nie przejmuję. :) Tym bardziej jak patrzę na srokę w takim stanie jak w tej chwili. :D

I w tym momencie skromność schowam do kieszeni, bo jestem z siebie dumna,ze wytrwałam i nie zrezygnowałam z marzeń , mimo wszystkich przeciwności...A dużo tego było... :roll:

Dla przypomnienia i dla tych, co nie śledzili tego tematu od początku, 2.5 roku temu auto wyglądało tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruszowy pisze:łeee za zielona. Spłowiały green i problemy z gaźnikiem zawsze będą przypominały mi potencjał tego auta.
Daruj Madzia ale nie możesz mieć samych ochów i achów ;P
Hehehe,spłowiały green, no rozwaliło mnie to :lol: :D Andrzejku a ja myślę,że mogła by być jeszcze bardziej zielona :wink: A to nie był problem z gaźnikiem , tylko z masą. :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: ozi »

mechanik sprawdzony? żal byłoby niszczyć lakieru..... tak wogóle oddałbym na swap auto bez błotników
Obrazek
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Ruszowy »

vega pisze: Ale nie ma szans, abym do zlotu Kanarkę zrobiła,za dużo zostało jeszcze do końca. Teraz zabawa się zacznie przy składaniu.Około 3 tyg u mechanika, jak dobrze pójdzie i tydzień u tapicera, jak też dobrze pójdzie. :wink:
No Madzia, wręcz nietaktem byłoby odebrać w ostatniej chwili laury auta zlotu 2015. Daj innym pocieszyć się jeszcze rok.
O tapicerce nic nie wspominałaś, albo mi umknęło. Opowiadaj co dajesz do środka. Błagam tylko nie ekoskórę.
Jak poskładasz auto, zrobisz mikrospota w swoim mieście, na pewno przyjadę z Wrocławia obejrzeć żabkę.
Co do historii, nigdy nie zapomnę akcji odpalania spod przejazdu kolejowego. Auto ma swoją historię. Niestety zdjęcia które wkleiłaś przypomniały mi ogromny nakład czasu włożony w Kanarkę.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

ozi pisze:mechanik sprawdzony? żal byłoby niszczyć lakieru..... tak wogóle oddałbym na swap auto bez błotników

Mechanik jest sprawdzony, wie co ma robić i na czym mi zależy. A co miałeś na myśli o swapie sciro bez błotników ?


Andrzeju,nawet gdyby auto było zrobione parę dni przed zlotem, to i tak pewnie bym nie pojechała bez sprawdzenia i przetestowania. Ale takie spontany są pewnie najlepsze. Tylko,ja chcę mieć pewność,że wszystko gra.
Ruszowy pisze: O tapicerce nic nie wspominałaś, albo mi umknęło. Opowiadaj co dajesz do środka.

Co do tapicerki, to moge na razie zdradzić jeden szczegół :wink:

Obrazek
Ruszowy pisze:Jak poskładasz auto, zrobisz mikrospota w swoim mieście, na pewno przyjadę z Wrocławia obejrzeć żabkę.
No na pewno micro będzie i musicie z Eliza przyjechać.Ale mam plan na makro na 2016 zlot. Tylko czy Krzyś się zgodzi. Krzyś pogadamy na zlocie. :D
Ruszowy pisze:\
Co do historii, nigdy nie zapomnę akcji odpalania spod przejazdu kolejowego. Auto ma swoją historię.
No ja też nie zapomnę tego odpalnia spod przejazdu, bo to było niesamowite,jak stałam pierwsza, przejazd sie otworzył, a tu lipa. Cały konwój zatrzymałam. :) Ale tylko na chwilę, bo chętnych sie wielu znalazło do pchania Kanarki. Hehehe. :D Suuper było bo od razu odpaliła i pojechaliśmy dalej. :)
A na torze w Poznaniu, to juz nie zgasła ani razu, ale sie bałam ,ze znowu zgaśnie.
Ruszowy pisze: Niestety zdjęcia które wkleiłaś przypomniały mi ogromny nakład czasu włożony w Kanarkę.
Dlaczego niestety ? Myśle, że te fotki uzmysłowily,że nie można się poddawać i wszystko można osiągnąć jak się tylko chce. I nawet srokę pokrytą rdzą można uratować. :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
suchar
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2014, 22:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: ciechocinek

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: suchar »

no ja sie nie poddaje co prawda jedynki jeszcze nie mam ale i tak zakupie z de bo to auto ma potencjał i gdyby #### admin nie usunal mojej barwnej historii z scirocco gdy chodziłem jeszcze do podstawówki i moj tata mial 1 to tyle ...kocham sciro 1 mam 2 tez na zlom nie dam zostanie ze mna do smierci :P :twisted:
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: L.W!z »

OZIemu chodziło o to że przy wkładaniu silnika i potem przy podłaczeniach wszytskiego dobrze byłoby zdjąć błotniki żeby nie uszkodzi...tak jak zrobili to mnie w zeszłym tygodniu ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: scirorider »

vega pisze:
No na pewno micro będzie i musicie z Eliza przyjechać.Ale mam plan na makro na 2016 zlot. Tylko czy Krzyś się zgodzi. Krzyś pogadamy na zlocie. :D
Myślę że nikt się nie obrazi jeśli będą 2 zloty w ciągu roku, bo dla wielu osób jeden zlot to za mało... :) Bynajmniej ja się nie obrażę :)

Jedyne co to trzeba by było się dogadać terminowo, żeby nie były zbyt blisko obok siebie, czyli na przykład ten drugi mógłby być jakoś w drugiej połowie sierpnia...tak jak mówisz pogadamy na zlocie.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Oleg M.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 550
Rejestracja: 21 gru 2007, 12:43
Lokalizacja: Ukraina, Lwow

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Oleg M. »

vega pisze:
Co do tapicerki, to moge na razie zdradzić jeden szczegół :wink:

Obrazek
A nie powiesz mi gdzie taką czerwoną kupić?
Obrazek
VW Scirocco GTE `75
VW Scirocco 16V `79
VW Scirocco 16V `91
VW Golf-1 Cabrio 2.0`89
VW Golf Country 16V`90
Byly:
VW Scirocco GT 1.5 JB 1982r. (1997-2000) - jeździ
VW Scirocco GTX 1.8 DX 1987r. (2000-2001) nie ma
VW Scirocco GT II 1.8 JH 1992r. (2001-2003 - jeździ
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

L.W!z pisze:OZIemu chodziło o to że przy wkładaniu silnika i potem przy podłaczeniach wszytskiego dobrze byłoby zdjąć błotniki żeby nie uszkodzi...tak jak zrobili to mnie w zeszłym tygodniu ;]
Też tak myślałam własnie. no szkoda byłoby nowego lakieru...

-- piątek, 29 maja 2015, 10:38 --
Oleg M. pisze:
A nie powiesz mi gdzie taką czerwoną kupić?
Obrazek
Oleg jak się dowiem to dam Ci znać.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Gółek »

Powiem Ci Vega ,że już jakoś to zaczyna wyglądać.
Jak wiesz ,ja nigdy nie wątpiłem że to auto "ustanie" bo wiem.......jakie kobiety są uparte :)
Roboty jest jeszcze sporo-bezdyskusyjnie.
Oby do przodu.
Pozdrowionka
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
ODPOWIEDZ