Nuter Sciro 16v in progress.

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Nuter Sciro 16v in progress.

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Witam
Chciałbym przedstawić Wam moje rocco :side:
Kupiona 2 kwietnia 2010 r. z allegro.Musiałem lecieć po nią aż za Kraków z Poznania,ale uważam ze sie oplacało. Blacha w stanie niezłym.
Sroka 1.6 GT ( najsłabsza wersja w budzie drugiej generacji)


Zaraz po zakupie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Standardowe wyposażenie wersji GT ( czyli brak dodatkowych zegarów, mfa, zegary motometer, zwykłą szara kanapa, brak ospojlerowania)
Obrazek

Obrazek


SILNIK
- Był 1.6 ex gaźnik 55kW + podtlenek LPG
- SWAP na 1.8 16v PL mechaniczny wtrysk, (z Seata Toledo)
- podcieta puszka filtra powietrza, wstawiony filtr pipercross
- skrzynia 2Y
- odmalowana komora silnika
PLANY:
Posprzątać do końca pod maska, pochować jak najwiecej sie da, ogarnac kolektor dolotowy.

WYDECH
- 4-1 by Obar
- od kolektora do końca kwas
-końcowy z Audi na 2.5TDI ,kwasówka



ZAWIESZENIE
- na ten moment seria
Plany: Gwint

HAMULCE
- przód póki co seria
- tarcze na tył
Cały układ zrobiony od początku, przewody miedziane i gumowe wymienione na nowe, odświeżone serwo.

BODY KIT
- brak i tak zostanie

FELGI I DĘTKI
- STALOWA 14'
- OPONY zimowe Kleber
- Exipy do wyczyszczenia 15'

WNĘTRZE
-voltomierz :)
- kierownica VW 28cm
- gałka zmiany biegów Kamei
-fotele seria ( w planie kubły )
- wydmuszka

AUDIO
-coś tam gra


Kierownica 28cm, zegarki do odrestaurowania i gałka Kamei
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyciąganie starej motorowni
Obrazek
Czyszczenie komory
Obrazek
Komora pryśnięta podkładem...
Obrazek
.... i juz w kolorze
Obrazek
Przeszczepianie 16v
Obrazek
Walka z elektryka i osprzętem
Obrazek
Prace ukończone w 85%
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 sty 2014, 21:25 przez Mateusz Jakubowski, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Son_Goku »

No ładny egzemplarz. Widać, że w oryginale co się rzadko zdarza jak na auto z tego roku. Mój kolega miał na niego chęć ale się rozmyślił... 8). A co się dzieje z tylną klapą? Siłowniki zapewne wysiadły...
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Nom niestety padły siłowniki,a dostać bedzie cieżko,postaram sie spasować od czegos innego,ale patyczka narazie daje rade :D
Awatar użytkownika
Da`an
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 562
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:17
Model: Scirocco II
Numer GG: 10213433
Lokalizacja: Ankamaty/Gdańsk

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Da`an »

Pasują podobno od VW Caddy. Choć na allegro są niby nówki do Sciro.
Było:
- Mercedes W123 300D
- Audi B2 Coupe 1.8 GT
- Audi B2 Coupe 2.2 GT USA
Jest:
- VW Scirocco Mk II 1.8 EX (Moja Sroka)
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

Sa w sklepach i na allegro po okolo 40-50zł chociaz ja w ldozi znalazlem sklep gdzie maj chyab po 36zl dzisiaj to wszyscy tacy leniwi i sie szukac nie chce :P
Ładny staruszek i mam nadzieje ze nie okleisz go zaraz ospojlerowaniem nie dasz duzego spojlera na klape i nie bedziesz go odmladzal bo takich sroczków starszych w dobrym stanie na forum nawet malo.
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: dudi85 »

wyglada fajnie :-)
mam ori silowniki za 50zl z wysylka :)
dbaj o autko i ciesz sie z jego uzytkowania
zapraszamy tez do zapoznania sie z informacjami na temat miedzynarodowego zlotu scirocco :)
oj tam oj tam...
Maras
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 814
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Maras »

Kiedy robimy spot w Poznaniu? :P
Wszystkie filmy i zdjęcia z Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Scirocco w Polsce
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual
[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic
INTERNATIONAL SCIROCCO MEETING IN PL: [2009] Stęszew / [2010] Zbąszyń / [2011] Zbąszyń / [2012] Jesionka / Gąbin [2013] / Gołuchów [2014] / Czekam! [2015] :D

szklarz poznań
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

ooo dziekuje za pochwały,bede probował cos pogrzebac przy niej ale mechanicznie w silnik a wyglad zostaje ori jedynie to nadkole zrobie i moze jakas polerke zarzuce :D zadnych duzych spojlerow itp.zendera tez sobie odpuszcze,bo po co.dobrze wyglada jak jest.

Maras jestem z pod Poznania (okolice Turku) a studiuje w Warszawie.Jak bedzie cos jakis spot to dawajcie znac,zreszta bedzie w ogloszeniach.Za jakies 2tyg.pojawie sie w Wawie Sroką :D
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Nashi »

Gratulacje egzemplarzu, ze zdjęć wygląda cacy :)

Jeśli mechanicznie chcesz troche pomóc temu silnikowi, to przesun reduktor od gazu i dokompletuj brakującą część dolotu - troche swiezego zimnego powietrza mu nie zaszkodzi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: BossFazer »

zastanawialem sie nad kupnem tego egzemplarza ;) troszke niepokoila mnie tak niska cena za tak ladna sroczke :D
gratuluje zakupu B)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Można by było go(reduktor) troszke przesunac tylko nie myslalem w ktore miejsce go tam upchnac...wtedy pokabinuje z dolotem,narazie musze takie pierdoły porobic przy silniku jak rozrzad,przeczyscic gaznik i ustawic zaplon,szukam jeszcze kubełków do środka i kanapy na tył w tej samej tapicerce co bedzie wyzwaniem znalezc(może ktos ma za dobra cene i w niezłym stanie??)
aaa.... w Sroce jeszcze mi przebiegu nie pokazuje :shock: :?: co to moze byc?na tych trybach w predkosciomierzu cos poszło??jak myslicie?chce ja zrobic zeby była w nienagannym stanie wizualny :D choć nie jest zła.

Boss myśle ze dobrze trafiłem,tego samego dnia pokonałem nia ponad 500km.Oleju nie łykna,gazu mi 9litrow wyszło jak liczylem odleglosci na zumi(bo nie pokazuje przebiegu dziennego), tylna wycieraczka cos nie hallo z kablami(na krotko pod silniczek śmiga) i sie zastanawiam jak dotrzec do tego ustrojstwa.narazie to na tyle... :D


jeśli macie jakies pierdóły co wymieniłem na zbyciu np. te czesci od doloty to dajce znac
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Ruszowy »

Jak na '85 to nawet nieżle się trzyma.
Szczerze mówiąc chwilę oglądałem zdjęcia bo jak dla mnie auto niedawno miało podkolorowany lakier. Wnoszę wręcz iż zostało podkolorowane pod sprzedaż po parchu koło zamka bagażnika. Masz piękną podsufitkę, chyba była wymieniona przy okazji lakierowania.
Student, olej kubełki, obejrzyj auto od spodu czy nie ma czasem świeżego baranka maskującego nieco niedoskonałości progów i podłogi. Co do licznika dziennego, to w tych latach montowali zegary motometer, i wycierał się w nich mechanizm resetowania dziennego. Przeglądnij giełdę, może ktoś chce sprzedać licznik, bierz całość aby nie uszkodził się w przesyłce.
Sprawdzałeś czy sroka wogóle chodzi na benzynie? W srokach był dość skomplikowany gaźnik jak nie chodzi na benzynie, tylko wyczyszczenie niewiele pomoże. Co do oznaczenia silnika JH to wtrysk mechaniczny, natomiast z gaźnikowcem sprawdź jaką masz wbitą pojemność skokową będzie łatwiej ustalić jak nie chce Ci się szukać oznaczeń na silniku.
A, no powitać kolejnego dumnego właścieciela scirocco.
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Dzieki za podpowiedz :) sprawdzałem lakier do okoła auta i pod spodem(facet mi mowil ze kiedys był tam malowany jeszcze jak w niemczech to autko było jezdził nia jego wujek,na co mam ksiazke serwisowa do 95 roku prowadzona,takze typ w miare ogarniety)pod spodem nie widac baranka,progi pukałem palcem i sa całe zdrowe wszedzie taki sam dzwiek nie wyczuwalna nigdzie szpachla itp. sa dwa miejsca ktore były ruszane to przednie prawe nadkole było malowane i z tylu pod lampą z lewej widac ze było grzebane ,facet sie tłumaczył ze to jakies tam dawne dawne nieporozumienie na parkingu...ale coż poradzi sa widoczne małe odpryski i nie wiem jak to zakonserwować przed rudą,czy zedrzec do blachy naprawic prysnac epoksydowym podkladem i pryskac na czerwono cale auto potem lakier??(odświeży go troszke nie bedzie wyplowiały taki)a ta parcha to sie jakos szybko załatwi,nie wyglada to na jakis wielkoi problem.
Na benzynie chodzi ale nie regularnie,wacha sie tak jak mialaby zgasnac zaraz.
pojemnosc to 1595cm3.


pozdro


a licznik to caly poszukam do kupna,może na forum cos znajde
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

Masz najlepsza pojemnosc jaka moze byc! ;) wiem co mowie :)
Chociaz ja tez mam 1595 a w dowodzie mam 1586 czy jakos tak ale jesli nie masz katalizatora to masz EW
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

katalizatora brak :D myślałem nad wolnym przlotem a ori zostawić tylko koncowy ale jak bedzie sie okaże w przyszłości
ODPOWIEDZ