Nuter Sciro 16v in progress.

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

Szanuj koncowy tlumik bo do tego silnika mozna kupic chyba tylko bosala za jakies 450zł i innego zamiennika nie znajdziesz :)
Ja mam podpasowany od gulfa 3 jakos jest ale najcichszy nie jest :)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Kamil »

Majkel pisze:Masz najlepsza pojemnosc jaka moze byc! ;) wiem co mowie :)
Chociaz ja tez mam 1595 a w dowodzie mam 1586 czy jakos tak ale jesli nie masz katalizatora to masz EW
a skad wiesz, ze nie FR albo cos innego? te gaznikowe silniki 1,6 sa nie do rozpoznania bez numeru... poza tym, te silniki, to pomylka vw... jezdza jak 1,3, pala jak 1,8...
autorze, sprawdz dwa pierwsze znaki numeru na bloku.
poza tym z ta idealna blacha, to chyba troche zaszalales, widzialem bardziej idealne samochody ;) ale jak na taki rocznik, to faktycznie jest dobrze. ja bym na poczatek te piekne koplaki wywalil, a potem bym myslal co dalej...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: sid »

jak 1,3 ?
hmm chetnie Cię objadę, haha nie wkładaj za szybko KR :p
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

Zakladajac ze silnik jest oryginalny to jest EW albo jakis HN patrzac na rok chyba ze te dane nie sa sprawdzone po za tym EW i RE to chyba najpopularniejsze 1.6 a skoro nie ma kat. to ja stawiam browar na EW :D
I nie zgodze sie ze sa takie beznadziejne :) chociaz roznice miedzy nimi sa minimalne wiadomo ze 1.8 bedzie mocniejszy ale i tez wiecej spali. I nie uwierze nigdy ze 1.6 spali tyle samo co 1.8 przy zalozeniu ze oba sa w takim samym stanie i auta sa prowadzone w takim samym stylu :)
A w ogole to ja zawsze cale zycie slyszalem od mechnikow czy z TV ze te legendarne 1.6 co pakowani do passatow czy audi to sa niezniszczalne i na prawde dobre a tutaj widze kazdy ich nielubi :P
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2010, 00:20 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Kamil »

ty nie musisz wierzyc, ja wiem, ze w praktyce roznicy w spalaniu nie ma albo jest niezauwazalna poza statystykami, a roznica w dynamice jest znaczaca.
a skad wziales te dane o katalizatorach?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: sid »

z mojej praktyki jh mniej pali niz FR wyregulowany wypieszczony etc... wiec mit obalony :) mało tego moja KR mniej pali niż FR, haha
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

Dane o silnikach to sa wszedzie nawet chyba w archiwum jest taka ladna tabelka a o katalizatorze to nie wiem bo nie widzialem auta od spodu :P ale to akurat mozna pominac bo to bedzie +/- 3/5 konia to bez roznicy po za tym nie sadze aby ktokolwiek wymienil katalizator a biorac pod uwage wiek naszych autek te katalizatory sa puste w srodku juz :D

Kiedys kupie 1.6 i 1.8 oddam oba do remontu postawie na stanowisku pomiarowym i zmierze ile pala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-- czwartek, 8 kwi 2010, 23:26 --

I tak nie wygram :P wszyscy jestescie anty 1.6 :D
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

o wybacz nie wszyscy sa anty 1.6 :D tak mam w dowodzie wbite tzn te pojemność i mam 55KW co oznacza jakieś 75KM ,dobra przesadzilem z tym idealny,ale jest good,a bedzie jeszcze bardziej good :D
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Ruszowy »

Nie no że lakier był poprawiany 10lat temu to nie uwierzę. Masz przynajmniej klarem opsikane auto nie dalej jak 2lata temu żeby sie błyszczało . Baranka musisz mieć ale mocno przybrudzonego, tak były wtedy oryginalnie auta konserwwane. Chodzi mi tylko czy nie ma świeżego maskowania. Niestety sroki z tamtych lat intensywnie rdzewieją. Sprawdź czy masz plastikowe nadkola wewnątrz błotników, to znacznie opóźnia proces zimowo-jesiennej korozji. Parch przy zamku to pewnie efekt braku uszczelki przy zamku klapy.
Przelotu nie rób, ja mam nauczkę że pomimo tłumika środkowego to przelotowy tłumik końcowy to niezły hałas. Zawsze diagnosta stęka że za głośny.
Jak przerywa to raczej masz do sprawdzenia szczelność rurek podciśnienia, wymień filtr paliwa i powietrza. Na gazie nie zauważa się niesprawności gaźnika. Na gazie wystarczy sprawny parowniki iskra.
Co do spalania 1.6 i 1.8 kwestia zależy od sposobu jazdy. Przy małej mocy wciskasz mocniej pedał dynamicznie ruszając lub przy wyprzedzaniu, czyli masz większe spalanie niż np 1.8L. W trasie, co to za frajda, jazda bez wyprzedzania. Wiadomo w karkach najlepiej mało palić na wolnych obrotach.
Silnik 1.6 jest dobry, jak najbardziej, nawet może i bardziej ekonomiczny, ale pod warunkiem że i jedziesz ekonomicznie. Jak dynamicznie to jeden... :mrgreen:
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Jar_eck »

Jak będziesz chciał poznać historie auta to wal na GG. Dosyć dobrze znam tą sroczke. Do zeszłego roku, było napewno bezwypadkowe, później nie wiem co się z nim działo. Tak czy tak, świetna baza na odbudowe, pod warunkiem że zrobisz to jak najszybciej.

pozdr.
J
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Tak wyglada moje nadkole i inne parchy ktore mnie wkurzaja.musze sie za nie zabrac jak najszybciej .....wrrrr

Obrazek
Obrazek

przy szybie powstało mi cos takiego(pewnie jakies kamyczyki albo cos uszkodziły lakier)
Obrazek

i jakieś 2 godziny po umyciu autka jakis bezlitosny ptak zrobil mi mała niespodzianke
Obrazek


a i jeszcze oberwany tylni zderzak(musze go zdjac tylko nie wiem jakie śrubki odkrecic :P)
Obrazek
Obrazek


a tak sie sroka prezentuje z daleka :D całkiem nieźle
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Nashi »

Mateusz Jakubowski pisze:przy szybie powstało mi cos takiego(pewnie jakies kamyczyki albo cos uszkodziły lakier)
Obrazek
Z nadkolami nie jest tak fatalnie - przynajmniej wiesz na czym stoisz. W nowszych modelach za każdym razem kiedy trzeba zdjąć spojlery człowiek się zastanawia co pod nimi zobaczy :/

A co do cytowanego zdjęcia - u mnie też w tym miejscu jest parch, chociaż mniejszy, ale za to chyba po obu stronach. Ciekawe od czego to to
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Majkel »

to na pewno od kamorkow o u mnie tez z tej strony mam kilka odpryskow a z drugiej jest nawet ladnie :)
Lukas_S
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2009, 21:23

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Lukas_S »

Siemka. Ładna sroczka, gratuluję ;) Z tego co widzę to blachy masz jeszcze z KRK, jesteś może z KRK? Może udałoby się zgrać jakiś spocik? (przepraszam za mały off) Ja mam czerwoną gt ale 2 lata młodszą i już z ospojlerowaniem, w takim samym kolorze. Pozdro, powodzenia z pracami nad blacharką ;)
Filip
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 438
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 1127564
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czerwona Sroczka Nutrii

Post autor: Filip »

Ruszowy pisze:Niestety sroki z tamtych lat intensywnie rdzewieją.

Nie wiem gdzie :D Trzy egzemplarze 86' ori lakier stan blacharski idealny, 83 stan blach prawie idealny, ori lakier, a rdza to wychodzi tylko przez cuda typu wkrety w zderzak bo sie kiepsko trzyma i przez niezliczona ilość głębokich rys no i 84 rok podobnie jak 83 z tym, że nie jestem pewien co do lakieru i czy ni miała jakiś przygód (tzn miała na pewno, ale nie do końca wiem jak poważne):D

Chyba dużo gorzej znaleźć zdrowego golfa MKII niż sroke, gniją strasznie :d

.
ODPOWIEDZ