GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

najnowsze gadzety do autka:

Obrazek

narazie tylko na tył, ale jak wrzucę do autka i testy wypadną pomyslnie to i moze przód się zanabedzie :P
podobają mi sie te mozaiki :laugh:
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: GTX 16V

Post autor: obar »

no kurcze widzę, że prace do przodu:). U mnie jak na razie prace sięgnęły wymiany pompy olejowej w zmutowanym JH:laugh: , ale już niedługo znowu coś wrzucę, bo gdzieś mi się temat zawieruszył i jeszcze o mnie tutaj zapomną:laugh: .

P.S. kiedyś z kimś na temat mocowań rozmawiałem i nie wiem czy przypadkiem nie powinny być oddzielne, bo stal inaczej pracuje jak aluminium... ale nie pamiętam co i gdzie i jak to jest w rzeczywistości, więc jakby coś to tak tylko wspomniałem;).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

przepraszam, nie sam - oczywiście przy wydatnej pomocy mojego brata, jak zwykle, wszystko zresztą robimy razem przy autkach przeważnie....
eeeee... bez przesady z tym wydatkiem ;) parę spawów położyłem ;) i tak razem dłubiemy i bez Ciebie nieraz bym poległ :) THX ;)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

zabawki juz kilka dni na autku :whistle: już się pewnie dotarły wstępnie, wrażenia pozytywne :laugh: zbieram kasiorkę na przednie ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

no i przyszła kolej na przód:

Obrazek

założone do auta:

Obrazek

jak narazie spisują się nieżle, co będzie póżniej czas pokaże..... ;)
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

ładnie się te tarczaki prezentują :) i heblują też niesamowicie B) ale nie powiem czy lepiej od gładkich 256 bo jeszcze swoich nie objeździłem z nową pompą :dry: tak czy owak nabieram smaka na nawiercane B) jak zjadę swoje a Ty sprawdzisz trwałość nawiertów to może się skuszę B) B) B)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: GTX 16V

Post autor: ozi »

widze coraz więcej osób mikody testuje, ja mam i sobie chwale. widzialem takie zagrzane aż do fioletowego koloru i nic im potem nie bylo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: GTX 16V

Post autor: sparki83 »

ozi napisał:
widze coraz więcej osób mikody testuje, ja mam i sobie chwale. widzialem takie zagrzane aż do fioletowego koloru i nic im potem nie bylo :)
ciekawe u kogo ozi:laugh: mi sie zagrzaly az farba z alu sie zaczela topic ale nic tarczy sie nie stalo wiec wybur jak najbardziej najlepszy;)
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
hcsciroII
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 748
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 10224921

Odp: GTX 16V

Post autor: hcsciroII »

sparki83 napisał:
ozi napisał:
widze coraz więcej osób mikody testuje, ja mam i sobie chwale. widzialem takie zagrzane aż do fioletowego koloru i nic im potem nie bylo :)
ciekawe u kogo ozi:laugh: mi sie zagrzaly az farba z alu sie zaczela topic ale nic tarczy sie nie stalo wiec wybur jak najbardziej najlepszy;)
kupiłem od Ruszowego nówki i teraz powiem że MIKODA to tarcze których nie powinni produkować droga hamowania jest dłuższa
Obrazek
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: GTX 16V

Post autor: Ruszowy »

prawde powiedziawszy poza wyglądem nie odczuwam poprawy od gładkich. szału nie ma ale nie narzekam na mikodę (rowki+nawiercenia)
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: GTX 16V

Post autor: ozi »

nie róbcie OT, tarcze wybrał słuszne, ładnie wyglądają i dobrze hamują tylko oprócz tarcz liczą się również klocki :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Odp: GTX 16V

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

ja mam pytanko wrozka do Ciebie - jak wyglada sprawa podsufitki samoróbki? material nawijales na stara podsufitke? opowiedz w miare mozliwosci krok po kroku
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
wggw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 360
Rejestracja: 28 lut 2009, 08:44

Odp: GTX 16V

Post autor: wggw »

caly opis bardzo ciekawy ale podsufitke w sumie najlepiej mi sie spodobalo:D jak zrobiles sam moze podjade zrobimy tez moja:(hehe tak pozatym widze ze wziales sie porzadnie za sroczke i tak trzymac:) ja mam dosc swojej ale po paru dniach odpoczynku znowu ide i robie;p
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

Więc tak :
jeśli chodzi o tarcze to zanabyłem je z ciekawosci, moje i tak już były do wymiany więc miałem wybór, albo kupić zwykłe albo jakieś \"z bajerami\" ;) wybrałem mikody bo może coś lepsze od gładkich a cenowo porównywalne i przystępne, szału może i nie ma ale narazie nie narzekam, hample są skuteczne, na suchym asfalcie koła blokują ..... hehe..... jest nieżle....

jeśli chodzi o podsufitke to :
1. demontarz starej, trzeba niestety wyjąć do tego przednią szybę i tylne boczne ( a to nie zawsze kończy się powodzeniem ;) ) póżniej odklejamy te brzegi które są zawinięte i przyklejone pod uszczelkami i zdejmujemy ją z haków na które jest zaczepiona
foto dachu po zdjęciu podsufitki :

Obrazek

2. kupujemy materiał na nowa w zakładzie tapicerskim najlepiej... polecam ceratę/dermę, ja kupiłem materiał \"materiałowy\", tapicerski i trochę był problem z ułożeniem przy tylnych słupkach, porobiły się załamania...
cerata taka jak oryginalnie była zakładana, słyszałem że lepiej się układa po lekkim podgrzaniu, suszarką do włosów bądż opalarką, tylko ostrożnie i niezbyt mocno bo się porozłazi ( OBAR tak mówił )
materału kupujemy taki kawałek jak zmierzyliśmy ze starej, nie pamiętam już wymiarów teraz, oczywiście z lekkim zapasem
3. póżniej trzeba odrysować ze starej kształt, z naddatkiem oczywiście, zaznaczyć miejsca w których trzeba przeszyć kieszonki na druty mocujące, i pozaszywać materiał w tych miejscach..... ja kupiłem cienką nić nylonową, tapicerską, w kolorze podobnym do kupionego materiału.... nie polecam zwykłych nici bo są za słabe...
4. zakładamy wytwór na haki po włożeniu drutów w zaszywki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

haczyki można trochę podoginać, mogły sie odgiąć przy ściąganiu starej podsufitki...

5. pozostaje tylko podwinąć brzegi, dociąć, okleić (używałem butaprenu) oczywiście naciągając całość żeby się fałdy nie porobiły.......

Obrazek

oklejamy brzegi, zakładamy uszczelki, wkładamy szyby......

Obrazek

montaż akcesorii dodatkowych ;) daszki, lampki i inne duperele.... :laugh:

Obrazek

wycięty otwór na szyberdach (oczywiście z naddatkiem) materiał póżniej oklejony, docięty do wymiaru, dopasowany do rantu, póżniej założona uszczeleczka....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to tyle na ten temat z tego co pamiętam bo jak widać po fotkach robiłem to już dość dawno ..... ;)
zrobiłem jak umiałem i na ile miałem pojęcia (może zielonego :laugh: ) o tapicerstwie. ktoś kto się tym profesjonalnie zajmuje pewnie zrobiłby to lepiej ale uważam że i tak wyszło w miare dobrze....
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

normalnie konkurencja dla \"how it\'s made\" ;) ;) ;)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
ODPOWIEDZ