GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: GTX 16V

Post autor: Sołtys »

No elegancko ;) A planujesz jakoś rozwinąć temat czerwieni i dodać kilka bajerów w tym kolorze na innych częściach?
To sobie pooglądamy to za 2 tygodnie w Kołobrzegu :)
Działaj dalej ( może narazie chociaż jakiś podobny kolor rzuć na błotnik i drzwi aby się tak nie wyróżniało ).

Szymon nie łam się mój automacik poczeka na Ciebie :P
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

eh, Szymon nie przesadzaj, farba, chociaż czerwona, nie dodaje tak naprawde kuniuf... :laugh:

temat czerwieni był cały czas w planie, miałem zamiar jeszcze przepustnicę zrobić, bo parchata taka, altek czeka na odświerzenie, chociaż ten już nie cały czerwony, raczej srebrny i ew. jakieś elementy... ;)

dzisiaj jednak ogarneły mnie jakieś wątpliwosć i nie wiem już sam, może ktoś szczerze napisać jak to wygląda? wydaje mi się że przesadziłem z tym czerwonym troche, może dół kolektora trzeba było zrobić jednak srebrny ? :unsure:

a może muszę się przyzwyczaić poprostu ? :laugh:
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

dzisiaj jednak ogarneły mnie jakieś wątpliwosć i nie wiem już sam, może ktoś szczerze napisać jak to wygląda? wydaje mi się że przesadziłem z tym czerwonym troche, może dół kolektora trzeba było zrobić jednak srebrny ?
pitolicie hipolicie !!! ;) :P :) jest gites i nic nie zmieniaj :woohoo: przyzwyczajaj się szybko i tyle ;)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: GTX 16V

Post autor: obar »

no ten silnik trzeba oddać do ekspertyzy czy czasem faktycznie nie ma za dużo czerwonego.. ja bym mógł go na ten czas przygarnąć:laugh: ;) .
A tak na poważnie to dobrze jest jak jest i jak nawet jeszcze kilka czerwonych elementów dorzucisz to będzie super:).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

Sołtys:

\"Działaj dalej ( może narazie chociaż jakiś podobny kolor rzuć na błotnik i drzwi aby się tak nie wyróżniało ).\"

się robi, szefie! :laugh:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

żebym tylko zdażył do spotu u Hansa ....:S

a tak trochę co innego:

Obrazek

potraktowałem wałeczek kątówką :P zębatka juz zrobiona, trzeba jeszcze zarzucić ją na wałek i można wkładać... ciekawe jakie beda efekty ... :dry:
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: GTX 16V

Post autor: Sołtys »

I to mi się podoba ... robota idzie i efekty są super. Z tym wałkiem to bedziesz musiał mi wytłumaczyć co i jak a moze i ja sobie jakąś przeróbkę zrobię ;).
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

no nie ma problemu, oczywiscie i chętnie, tylko jak narazie to nie sprawdzone jeszcze, robię to wg. przepisów wykopanych na różnych forach ale nie wiem czy to zda egzamin i jakie będą efekty....
sam się trochę boję bo podobno jak się coś zrobi nie tak (chodzi o ustawienie zebatki) można popier.... zawory ssace (może dojść do kolizji z tłokami) dlatego narazie nic nie będę doradzał póki sam nie sprawdzę....
mogę tylko wstępnie powiedzieć ze nie wydaje mi się to bardzo trudne, bynajmniej pod wzgledem wykonania, gorzej że trzeba mieć dojście do trochę bardziej specjalnego sprzętu niż podręczny w garazu....
myślę że jak wrzucę ten wałek i będzie wszystko OK to napisze jakies \"how i`ts made\" ;)
czyli krok po kroku co i jak....

A juz naprawdę całość zagadnienia chyba jest tutaj, chociaż czysto teoretycznie....
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138551
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: GTX 16V

Post autor: Mowad »

kolizyjny z zaworami to mozesz sprawdzic bez konsekwenci po prostu krecac po zlozeniu calosci przy pomocy klucza walem korbowym (nie daj boze rozrusznikiem), jak bedzie opor tak duzy ze nie bedzie sie dalo przekrecic reka (bez przedluzek) to znaczy ze jest do bani.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: wróżka »

a więc wałek mam już załozony od jakiegoś czasu i powiem że efekty sa ..... a raczej ich nie ma .... :S nie wiem czy to u mnie tylko to nie \"działa\" czy co .....
po kolei: wałek wydechowy wyjęty z silnika na kturym jeżdziłem poprzednio obciełem bzitką, zdjełem zębatkę, znajomy pracuje na elektrodrążarce, zrobił mi miejsce na klinik :

Obrazek

Obrazek

przestawione o równo 90*, tak jak wszyscy piszą zeby zrobić,założyłem kółko na wałek, wałek wrzuciłem w głowicę.....
Poskładałem to wszystko, odpaliłem silniczek, troche klekotał na początku ale to normalka jak się hydrauliki wyciąga, uspokoił się , zagrzał, podniósł sobie obroty troche na tym wałku, wczesniej na tym z KR-a miał ustawione tak na 900-950, na tym wydechowym podbił do 1200, to mu skreciłem troche tak na 950 jak powinno być.....
z powodu takiego że najbliższa hamownia jest kilkadziesiat kilo od mojego miejsca zamieszkania zrobiłem testy tak jak gdzieś wyczytałem jak radził p.Jacek Chojnacki (a on chyba wie co mówi), pomierzyłem czasy przyspieszen (stoperem :laugh: ) od 60 do 100km/h na 3-cim i 4-tym biegu, zrobiłem po kilka przejazdów, póżniej wyliczyłem średnią ......

wyszło mi na to ze na 3-cim biegu jest praktycznie tak samo a na 4-tym nawet gorzej o ok. 0,5 sek...... :huh: niż na tym od KR-a

zresztą odczułem to od razu po wymianie ze nie jest nic lepiej, te niby 7-8 koni to raczej byłoby czuć, a tu nic jakoś..... :dry:
na hamowni byłoby widać dokładnie na wykresie co jest grane jakby zmierzyc silnik na tym przerobionym i na tym od KR, może kiedyś .......

w każdym razie jakoś to u mnie nie działa.....
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: Sołtys »

Tyle się narobiłeś - szkoda że nic to nie dało. A może jeszcze trzeba by to jakoś wyregulować, może przestawić rozrząd inaczej? Ehhh to ja nawet się nie zabieram za takie przeróbki bo tylko bym się wkurzył.
Zakładaj Turbo :D wtedy będzie efekt ;) (Pomidor chyba ma jeszcze ten zestaw)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: czarodziejka »

Zakładaj Turbo wtedy będzie efekt (Pomidor chyba ma jeszcze ten zestaw)
coś Cię Sołtys na dmuchawki bieże ??? :) ;)
spoko Irku ;) poprawimy wydech , może dolot się zmodzi nieco i będzie git B)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: wróżka »

Ehhh, turbo za drogi gips jak na moje mozliwości, niestety ;)

auto ogólnie i tak śmiga dobrze bo na 2-gim biegu potrafi trakcje zgubić jak jest np mokro albo troche piasku to jak już straci przyczepność to idzie potem jak driftowóż :laugh: z przednim napędem :laugh:
ogólnie śmiga dobrze, nie ma co zrzędzić.....

może tak jak darek mówi pomieszam coś jeszcze dolot/wydech kiedyś, może to o to chodzi w tym wszystkim..... :huh:
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: Sołtys »

czarodziejka napisał:
coś Cię Sołtys na dmuchawki bieże ??? :) ;)
Taa :silly: kiedyś się napaliłem na ten zestaw Turbo ale z moim wtryskiem to za dużo roboty a i pewnie silnik długo by nie pochodził przy moich zapędach :P
Moje 9A kiedyś też potrafiło zaskoczyć na mokrym ale coś już przestało (automat chyba siada). A nie myślałeś Irku o zmianie wtrysku na elektrykę?

Ps. Wiem że nie ten temat: wybieracie się na spota pod Szczecin???
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: wróżka »

podniosę temacik troszeczke :P

wtrysku na elektryke jakoś nie bardzo chciałbym zmieniać, pasuje mi stary poczciwy k-jet ;) przyzwyczaiłem się do niego, w gruncie rzeczy to też jest dobry układ, dla mnie prosty i niezawodny... ;) jedni chwalą, inni narzekają...

ostatnio, poniewaz pogoda nie sprzyja wiekszemu grzebaniu zająłem się trochę drobiazgami. Zmieniłem dolną część puszki filtra powietrza na przerobiona z wieksza rurą dolotu, 80mm średnicy, wczesniej oryginalna miała 70, może to niewiele ale zawsze trochę ...
nie chce podcinać puszki od dołu bo wydaje mi się ze silnik będzie ssał wtedy ciepłe powietrze z komory.

zrobiłem też lekki porting przepustnicy:

Obrazek

wrócił też wałek ssący z KR-a oraz oryginalny kolektor wydechowy, na jakiś czas tylko bo zacząłem przerabiać trochę moją wydumke ;) lekkie poprawki takie tam...
czeka jeszcze cały czas głowica z KR na dokończenie portingu, skonczę wydechy to sie nią zajmę...
może potem wróci wałek ssący przeróbka z wydechu, zobacze jak będzie lepiej...

taka mała inspiracja którą ostatnio wygrzebałem:

http://www.vw.biaman.pl/2007/oettinger16v/

wykresik niezły, taki to moje marzenie ;) widziałem już to kiedyś wcześniej ale jakos teraz wróciło, taka inspiracja do dalszych działań... ;)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: obar »

aj tam Irku, co tam Oettinger. My będziemy mieli lepsze wyniki, własnymi rącami zdłubane;).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ