Scala LPG, 6A + blos

Pochwal się swoim Scirocco.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

bo to dywaniki od golfa 3, ja chyba bede robil na wymiar, ale moze w lato.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

To by wiele wyjasnialo. Napisalem maila sprzedajacemu, zobaczymy czy bedzie jakas reakcja.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

tył też nie będzie CI pasował za bardzo bo będzie haczył fotel o dywaniki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

No widze, widze. Dostalem odpowiedz od sprzedawcy, podobno sa wykonane wg "oryginalnych wzorów"... No donbra, wymiary sa z dupy, teraz idac dalej dla porownania to jest foto napisow z aukcji:
Obrazek
Obrazek

Teraz czy ja jestem jakis dziwny czy ten moj napis wyglada zupelnie nie podobnie?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

http://www.4mat.com.pl/ ja brałem tu dywaniki dla brata, najdroższy model 130 zeta za komplet, bardzo fajny materiał i spód z materiału anie z tej gumy gówniane, w lato chyba dorobię sobie do sroki na wymiar, bo niestety nie mają wzory chyba ze od golfa 1 pasuje, bo może do niego szybciej będą mieli wzór.
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: L.W!z »

A nie można zwymiarować sobie i im wysłać żeby zrobili pod wymiar?
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

ode mnie poprosili o szablon, bo po prostu przykładają i odcinają, raczej cięcia nie przeprowadzają laserem i nie robią projektu w cadzie, skoro dla mnie przeszukiwał magazynu za wykrojnikiem do sciro :P
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: L.W!z »

Nie chodziło mi o rysunek w cadzie...wystarczy odręcznie. Ile masz wymiarów na takim dywaniku? Prostokąt-2. Jeden róg wycięty-dochodzą kolejne dwa wymiary. Średnio ogarnięty gimbus nawet da sobie z tym radę. Można sobie zmierzyć miarką zwykłą i już. Aczkolwiek jak zwymiarujesz dobrze i w cadzie rozrysujesz to Ci mogę wyciąć dywanik nawet z marmuru na jecie ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Zrobia pod wymiar i wlasnie to ustalilismy droga mailowa w drodze reklamacji. Nie zmienia to faktu, ze jak ktos sprzedaje cos na allegro jako idealnie pasujace to powinno idealnie pasowac. Czy jak?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: L.W!z »

Pewnie wychodzą założenia że może ktoś nie zgłosi reklamacji. Podejrzewam że jest sporo osób które to wrzucą w auto, popatrzą i stwierdzą "dywanik to dywanik" i już.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Nowa tapicerka. Siwy krokodyl ;) Nie umiem zrobic jej dobrego zdjecia, generalnie boczki foteli sa czarne, srodek jak widac. Poczatkowo chelilismy cos bardziej kontrastowego ale ostatecznie zdecydowalismy ze taka kolorystyka bedzie fajnia.

Obrazek
Obrazek

Zrobione sa boczki dzrwi, oba fotele i kanapa, tylko kanape cos sciagnal material i lekko sie podnosi przy brzegach jak nie ma obciazenia. Albo sie naciagnie z czasem albo bede musial jakies dodatkowe zamocowanie tam wymyslic. Ogolnie niewielki problem, ale pisze bo pewnie ktos sie dopatrzy na zdjeciu :) Zostalo mi juz tylko zrobic ta nieszczesna deske i w sumie nie bedzie co wiecej robic przy tym samochodzie :mrgreen:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Ruszowy »

Ważne że Wam się podoba nowa tapicerka. Z racji iż amatorsko robiłem tapicerkę pozwolę sobie na krytyczną uwagę dot. jakości wykonania.
Szczerze to trochę wygląda jako pokrowiec na fotel a nie nowa tapicerka. Na łączeniach boków brakuje obrzeża i stąd marszczenie.
Boczki drzwi jak wyszły?
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

W fotelach z scirocco jest na obrzezach ten taki plastikowy/gumowy (?) element-pasek, w fotelach z corrado go nie ma. Boczki drzwi maja w jednym miejscu zaszewke bo material w zaglebieniu w okolicy lokcia sie tak nie poddaje zeby bylo na gladko. Tak mi przynajmniej tlumaczyl tapicer.

-- czwartek, 9 lip 2015, 13:36 --

Kilka zdjec ze zlotu na ktorym widac kawalki naszego auta ;) Jesli sie nie myle zdjecia zrobila Nika
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniewaz juz przed zlotem zauwazylem ze mi smierdzi dosc mocno gazem z wydechu jakby bylo za bogato, pomimo skreconego blosa na minimum i przykreconego reduktora to poprawilem troche instalacje wymieniajac srodek blosa wraz z membranka na nowe oraz reduktor na taki sam tyle ze nowy i mocniejszy (do 140kw, stary byl pod JH dobrany wiec raczej za slaby). Wyczytalem ze jak membrany w parowniku stwardnieja to wlasnie jest taki efekt ze auto nie jedzie, a smierdzi i duzo pali. Moje cos tam jechalo, smierdzialo, ale wcale jakos duzo wiecej nie palilo.

"Nowy" blos teraz tez jest skrecony na minimum i niby mniej juz smierdzi na tym nowym parowniku, ale nadal czuc.
Stara szkola regulacji blosa mowila o tym ze parownik ma byc rozkrecony na maxa, nowa teoria jest taka, ze domowym sposobem parownik ustawia sie tak, ze wklada sie rurke z gazem do naczynia z woda, wlacza zaplon tak zeby elektromagnesy sie otworzyly i reguluje na parowniku tak, zeby lecialy pojedyncze bombelki. Okoliczni gazownicy niestety odmawiaja regulacji blosa na normalnym analizatorze spalin, wiec chyba bedzie trzeba taki sposob wyprobowac.

Jest jeszcze opcja ze swiece irydowe cos slabo sobie z gazem radza i dlatego go nie spala calkowicie... Choc dla mnie sie ona troche nie trzyma kupy. Trzeba bedzie dojsc do tego metoda prob i bledow bo ile for internetowych tyle opinii.

A oprocz tego obszylismy tez kierownice, czarna skora z szara wstawka i szara nicia.
Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: vega »

Te zdjęcia są przepiękne, zwłaszcza to pierwsze z " tańczącymi " wierzbami przed burzą :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: lehu »

Jak masz sondę lambda to załóż sobie taki układzik z allegro, który pokazuje wartość sondy, dzięki temu bardzo dokładnie zmierzysz skład mieszanki i masz podgląd na bieżąco. Praktycznie jak na analizatorze tylko za śmieszne pieniądze :D. Dobrym pomysłem byłoby do wydajniejszego parownika założyć rurki gazu 8mm na całej długości, podobno różnica jest wyczuwalna.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
ODPOWIEDZ