Scala LPG, 6A + blos

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Nie mam miejsca na lambde bo mam custom kolektor z mondeo ;)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: ozi »

ja regulowałem drugim sposobem i działało
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

W sensie ze z ta woda?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Sławek »

Mowad montuj Digi a nie jakies bąbelki bedziesz mierzył... :side:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

wbrew wszystkim bede jezdzil na lpg :P Przynajmniej nie musze wybierac czy zalac do pelna honde czy scirocco :P
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: ozi »

Mowad pisze:W sensie ze z ta woda?
tak - jak odkręcisz parownik na maxa to będą problemy przy odpalaniu na gazie gdy silnik jest zimny
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

No i zglupialem, probowalem z tym parownikiem i krecenie srubka na imbus zupelnie nic nie zmienia, natomiast wplyw na "lecenie" tych babelkow ma jedynie krecenie sruba od wolnych obrotow (czyli ta co wystaje). I w zasadzie roznica pomiedzy zupelnym brakiem a ciaglym wyplywem to ok pol obrotu tego ustrojstwa.

-- wtorek, 4 sie 2015, 08:38 --

W akcie desperacji zmienilem swiece, byly irydowe, zmienilem na 3-elektrodowe NGK dedykowane do tego silnika wg katalogu i wyglada na to ze pomoglo. Choc to w sumie dziwne ze swiece irydowe nie dawaly rady przelapac mieszanki na wolnych obrotach, moze sie nie nadaja do gazu?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

podobno się nie spraszają w gazie, zwykłe najlepsze, ja latam aktualnie na 3 elektrodowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Przystapilem do testow latania pekniec w zapasowej desce, ktora mam luzem, a popekala mi ja poczta polska podczas przesylki. Zadnej instrukcji krok po kroku w necie nie znalazlem do takich desek jak sa w scirocco czyli wypelnionych pianka i obitych tym dziwnym tworzywem, wiec testuje i ucze sie na bledach.

Mam trzy takie pekniecia, z czego jedno z mega wybrzuszeniem, narazie to wybrzuszenie zlapalem z dwoch stron deskami i sciskami stolarskimi, po scisnieciu deska sie wyprostowala, podgrzalem ja i lezy tak kilka dni, zobaczymy czy cos sie naprostuje jak zdjeme usztywnienia.

Pekniecie wyglada tak:
Obrazek

Znalazlem gdzies info ze takie pekniecia trzeba rozszlifowac, zeby material ktorym sie wypelnia mial jak sie trzymac.

Obrazek

Pierwsze podejscie zrobilem szpachla z wloknem szklanym.

Obrazek

Juz wiem ze szpachla z wloknem szkalnym sie nie nadaje do elastycznej deski, lekko odksztalcilem deske (w aucie tez pracuje, a na pewno by pracowala podczas montazu ;)) i szpachla trzyma sie kupy, probowalem to zlamac i jest calkiem wytrzymale, ale samej deski juz nie specjalnie (na zdjeciu probnie wykonczona szpachla do plastikow).

Obrazek
Obrazek

Wiec teraz testuje wypelnienie tych pekniec klejem do szyb, najpierw nakleilem maskowanie przy krawedziach zeby nie rozsmarowac go bardziej niz to konieczne:
Obrazek

Napchalem kleju, wyrownalem do plaszczyzny dechy szpachelka:
Obrazek

Oderwalem maskowanie z rozsmarowanym nadmiarem kleju i czekam az zaschnie, dam mu (temu kleju ;)) ze dwa dni bo juz za cieplo nie jest, zobczymy czy bedzie sie to trzymac kupy.
Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Ruszowy »

niezly poligon uzupełnień. Nie boisz sie że klej do szyb bedzie ubywać podczas parowania składników? moźe teraz to przykryć epoksydem?
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Kamil_DG »

Moznaby na samym koncu zamiast kleju do szyb dac plynnej skory, tylko nie wiem czy nie jest to za duza przestrzen Jest to szpachla przezroczysta, ktora sie lata np pekniecia w skorzanej tapicerce i po wyschnieciu jest w dotyku jak skora. Potem pomalowac cala deske renoskorem jakims albo czyms lepszym i by sie nie odznaczalo potem. Lederzentrum robi taka plynna skore ale jest dosc droga, jednak mozna znalezc tez tansze zamienniki.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Na ten klej do szyb jak wyschnie (i nie odkle sie przy pierwszym ugieciu deski jak szpachla :)) dam cienka warstwe szpachli do plastiku, jest zaskakujaco elastyczna i bedzie mozna ladnie to wyrownac. Na koniec sprobuje pomalowac lakierem strukturalnym, zobaczymy co wyjdzie.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: L.W!z »

Gdzieś kiedyś widziałem temat na jakimś forum o regeneracji i wypełnianiu braków w starych deskach...ale gdzie to było?...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Ok, jedziemy dalej. Klej do szyb zdaje sie spelniac swoje zadanie, lekko siadl po zschnieciu, ale nie puszcza przy lekkim ugieciu deski (przy ktorym szpachla z wloknem puscila). Powoli rownam powierzchnie szpachla do plastiku, jest tez dosc elastyczna i tez nie peka przy malym ugieciu.

Obrazek

Nie wiadomo jak to zareaguje latem jak sie podgrzeje na sloncu do kilkudziesieciu stopni, czy zima jak bedzie -20st. Zobaczymy.

Tymczasem prawdziwym wyzwaniem jest ostatnie pekniecie, deska przy nim sie wybrzuszyla, okazalo sie ze od spodu odkleilo sie to smieszne wzmocnienie, ktore jednoczesnie sluzy za kanal do nadmuchu na szybe. Puscil zarowno stary klej jak i zszywki, ktore tam byly oryginalnie.
Powiedziano mi, ze mozna w pewnym stopniu wyprostowac to miejsce namaczajac deske w okolicy wygiecia, wyprostowac do pozycji wlasciwej, usztywnic i dac spokojnie jej wyschnac. Tak tez zrobilem, spryskalem obficie woda, przylozylem od gory i dolu kawalki deskek i zlapalem sciskami, podsuszylem troche opalarka i zostawilem na noc. Przyznaje ze ta metoda zadzialala na 80%, wybrzuszenie znacznie sie zmniejszylo, ale nie zniknelo calkiem, moze gdybym mocniej namoczyl, albo dal wiecej czasu na schniecie to by sie wyrownalo.

Ale pekniecie i tak by zostalo wiec zabralem sie za mocowanie tego fabrycznego usztywnienia, wyczyscilem slady starego kleju, przykleilem je na klej do szyb i dodatkowo polapalem zszywkami z takera, a na koniec jeszcze raz od gory zlapalem sciskami do prostej deski. Zobaczymy jaki bedzie efekt jak juz klej wyschnie i to wzmocnienie od dolu bedzie sie porzadnie trzymac.

Obrazek

Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: voo »

w jaki sposób kokpit będzie wykończony ? natryskowo ?
365 dni obsesyjnie.
ODPOWIEDZ