Scala LPG, 6A + blos

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Mialem taki plan, ale psiknalem probke lakieru strukturalnego i po pierwsze struktura wyszla slabo i zamiast czarnego wyszlo lekko szare, po drugie slabo sie to trzyma i latwo zadrapac, po trzecie powloka jest malo elastyczna, wiec puki co nie mam pomyslu czym to wykonczyc.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: obar »

Ja bym dechę od spodu wzmocnił warstwą laminatu. To powinno pomóc usztywnić ją na tyle, by nie pracowała do tego stopnia by zrywać szpachel. No i powinno na długo pomóc jeśli chodzi o wpływ słońca na ponowne wybrzuszanie się dechy.
Jakbyś chciał kłaść jakąś strukturę itp to moim zdaniem tylko zdarcie ori skai (więc trochę zabawy) potem jakiś natrysk i struktura finalnie. Opalarką powinna ta skaja schodzić bez większych problemów. Jak się zdecydujesz to możesz potestować np. na jakimś starym boczku.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Zrywanie starej powloki chyba nie ma zbytnio sensu, bo pod nia jest ta pianka, ktora bez wierzchniej warstwy jest dosc krucha wiec nie bardzo sobie wyobrazam jak ta pianke potem wyrownac.

Duze znaczenie w sztywnosci deski ma ten panel, ktory jest jednoczesnie tunelem nadmuchu, ktory podklejalem na poprzednich zdjeciach. Po podklejeniu rozszlifowalem to ostatnie pekniecie, zalalem klejem do szyb, wykonczylem szpachla do plastiku.

Obrazek

Niestety ten panel/tunel od spodu mam tez uszkodzony w miejscu gdzie popekala deska przy srodkowych nadmuchach i po poszpachlowaniu udalo mi sie to wygiac na tyle ze pekalo ponownie. Mozlowe, ze w normalnym uzytkownaiu to by sie tam nie wyginalo do tego stopnia, ale jak juz pisalem - ta deske traktuje jako doswiadczalna wiec ja meczylem nieco brutalniej niz normalnie :) Wiec deche aluminiowymi katownikami - jeden dalem w tunelu nadmuchu i drugi krotszy kawalek przy srodkowych kratkach nadmuchu (tu bylo dosc ciasno).

Obrazek

rozszlifowalem raz jeszcze w tym miejscu ktore peklo, ale tym razem nie tak gleboko i tym razem nalozylem samej szpachli do plastiku, bez kleju do szyb. Po usztywnieniu od spodu nie ma opcji zeby deske znow wygiac w tym miejscu bez zniszczenia jej.

Obrazek

zblizenie po wyrownaniu tego miejsca:

Obrazek

Przerwa na reklame ;) uzywalem tych srodkow jakby kogos to interesowalo, *ale tu mam jedno zastrzezenie, o ktorym napisze na koncu.

Obrazek

Deska po zmatowieniu calosci i odtluszczeniu

Obrazek

Po jednej warstwie podkladu

Obrazek

Naprawiane miejsce z bliska wyglada tak po polozeniu podkladu:

Obrazek

W sumie podkladu polozylem 3 warstwy, potem polozylem lakier strukturalny. Pisalem wczesniej ze ten lakier slabo sie trzymal, ale zrobilem jeszcze jeden test na boku deski po porzadnym odtluszczeniu i polozeniu podkladu, okazalo sie ze jednak nie popekal na elastycznym fragmencie i trzymal sie solidnie wiec postanowilem ze sprobuje nim pomalowac cala deske. Tak wygladala po pierwszej warstwie.

Obrazek

A tak po trzech warstwach, na zdjeciu wyszly takie jakby przebarwienia, na zywo tego nie widac, jest jednolity kolor. Lakier zakryl calkowicie strukture oryginalnej deski wiec wyglada nieco inaczej niz oryginal, ale wyszlo to dosc estetycznie, troche przypomina z wygladu deske flokowana, ale zrobilem oczywiscie test i mozna to psiknac plakiem wiec nada troche polysku (chce to zrobic dopiero po montazu w aucie). Co wiecej - nadal deska jest miekka, mozna nacisnac powierzchnie, lakier sie trzyma i nie peka. Oczywiscie okaze sie np za rok czy nie zesztywnieje i nie odpadnie.

Obrazek

Kilka zblizen tej struktury (wszedzie wyszla taka sama, roznica w ziarnie wynika ze stopnia zblizeniu na zdjeciu):

Obrazek
Obrazek
Obrazek


* i na koniec moja uwaga - Boll ma dwa typy lakierow strukturalnych, jeden to ten ktory ja kupilem, na puszcze jest rysunek tylu samochodu, daje on dosc wyrazna srukture, nie wiem jak bedzie w przyszlosci z czyszczeniem tego elementu jak sie np zakurzy. W kazdym razie maja w swojej ofercie tez lakier strukturalny z drobniejszym ziarnem, na puszcze widnieje rysunek przodu samochodu (nie mylic z moim podkladem ;)), mysle ze to bylby ostatecznie lepszy wybor na deske rozdzielcza.


Kolejne zdjecia i wrazenia beda jak to zamontuje w aucie, zobaczymy czy przy zakladaniu, mocowaniu i przykrecaniu calosci na miejsce w samochodzie nic nie odskoczy, albo nie peknie.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: atosss007 »

Kawał dobrej roboty. Wygląda na prawdę dobrze, patrząc na to co było wcześniej. Co do lakierów strukturalnych, to są lepsze od tych które użyłeś, ale z drugiej strony patrząc to czasem warto zrobić wszystko produktami jednej firmy. W zasadzie jest tak, że korzystając z jednej linii produktów przy danej naprawie są większe szanse, że wszystko finalnie będzie się trzymało kupy, dlatego osobiście sądzę że nie powinno się przy montażu nic uszkodzić. No chyba że przez przypadek ;)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: obar »

No elegancko to wygląda :) . Ja muszę pomyśleć chyba już nad wyprostowaniem swojej dechy, bo jednak choć nie jest popękana to już linii nie trzyma.
Ciekaw jestem jakby to wyglądało całościowo z boczkami w aucie w takiej strukturze.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

W zasadzie skonczylem, zostalo zalozyc ta jedna zaslepke i oslone nad nogi kierowcy (polki nad nogi kierowcy nie zakladam bo ciasno z nia sie robi :))

Tak wygladala deska po zmontowaniu calosci, niestety jak bym sie nie staral to nie da sie klapki schowka zalozyc zeby byly rowne linie z kazdej strony, patrzylem na ostatnim zlocie i zdecydowana wiekszosc scirocco ma gorna krawedz nierowna, wyszedlem wiec z zalozenia ze tak ma byc :)

Obrazek

Potem wytarlem calosc i wyplakowalem, polysku deska z ta struktura i tym lakierem miec nie bedzie, ale troche blysku sie pojawilo.

Obrazek

Zblizenie na to miejsce ktore mi pekalo z uporem maniaka przy naprawie (wiec najslabszy element), po usztywnieniu od spodu przy dosc brutalnym montazu jak widac nic sie nie stalo :D
Obrazek

I fotki w szerszej perspektywie.
Obrazek
Obrazek

Male podsumowanie. Jak juz wspominalem, zastosowal bym lakier o tej drobniejszej strukturze, bo w obecnej formie bedzie to upierdliwe w czyszczeniu, ewentualnie mozna prysnac lakierem bezbarwnym (ale mialem watpliwosci czy z czasem klar nie bedzie chetnie z tego matu odchodzic). Druga sprawa - dla purystow uwaga taka, ze struktura jest inna niz na pozostalych elementach tapicerki, widac to, czuc w dotyku, ale zeby bylo identycznie trzeba by chyba miec dostep do tego oryginalnego winylu czy jak tam sie nazywa ten material oryginalny na desce.
Pozostaje obserwowac chociaz z rok czasu jak te naprawiane miejsca sie zachowuja w duzym mrozie i w upale jak im sloneczko przez szybe przygrzeje ;) Wiec teraz test dlugodystansowy :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Sławek »

Mowad masz klime czy to tylko panel?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Panel.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: L.W!z »

Zajedwabiście to wyszło. Ja po poszukiwaniach wreszcie trafiłem na deskę niemalże idealną. niestety ma 2 dziurki po byłym właścicielu-idiocie który wkrętami coś se przyczepił. Zastanawiałem się co z tym zrobić i już wiem że najpierw zgłoszę się do Ciebie po radę jak już czas jakiś znajdę na zabawę :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Hehe, ja w tej mojej starej tez mam kilka dziur, byl uchwyt od CB i cholera wie co tam jeszcze bylo poprzykrecane. Ale popekana nie byla gdy kupilem auto, mialem wrazenie ze te pekniecia sie pojawily jednego dnia, nie wiem czy wtedy wyjatkowo mocno grzalo czy jaki byl tego powod.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Jednak naprawa deski sie nie sprawdzila, przy -20st popekala znow w miejscach naprawy.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Gółek »

:( szkoda.
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: ...Adam... »

Nawet bardzo szkoda :/ Sam kombinowałem nad tymi dechami ale mam zabitego takiego ćwieka ze głowa mała...
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Kolejny patent ;)
Zawor dodatkowego powietrza dzialal u mnie jako ssanie, jak byl otwarty bo silnik trzymal wyzsze obroty bo dostawal przy blosie odrazu wiecej mieszanki bypassem obok przepustnicy, problem polegal na tym, ze jezdze tak rzadko ze pomimo przeplukania i wyczyszczenia go nie dzialal jak nalezy, wymienilem na inny, ktory okazal sie w jeszcze gorszym stanie, zawieszal sie przez co silnik jak juz sie zagrzal potrafil trzymac wolne obroty na poziomie 2,5tys. Jak skrecilem obroty na przepustnicy do ok 1100 to sie w koncu rozruszal i zamknal wiec auto zaczelo gasnac.
Dziś zrobilem nowy patent, wywalilem zawor dodatkowego powietrza i zamiast niego wstawilem elektrozawor 8mm z lpg. Obroty po zagrzaniu skrecilem na przepustnicy do poziomu 1tys, po przelaczeniu i otwarciu elektrozaworu rosna do 1500, odpala przy tym bez problemu i zimny i cieply, wiec patent uznaje za udany, choc obawialem sie ze srednica elektrozaworu bedzie za mala w porownaniu do tej jaka ma fabryczny zawor z JH :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: lehu »

Napisz coś więcej nt tego patentu ze ssaniem, zawór dodatkowego powietrza to gdzie niby jest orginalnie i jak jest podłączony? Bo mam właśnie blosa w 16V jak ty podłączony na golasa i muszę trzymać trochę gazu na zimnym :P
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
ODPOWIEDZ