mój TROPIC & GTII

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Manek »

ehh, widze ze zbyt dlugo zwlekałem zeby zadzwonic do Cyryla w sprawie tego scirocco :(
Myślałem ze nikt go nie kupi, a tu widze ze juz znalazl nowego własciciela
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Manek pisze:ehh, widze ze zbyt dlugo zwlekałem zeby zadzwonic do Cyryla w sprawie tego scirocco :(
Myślałem ze nikt go nie kupi, a tu widze ze juz znalazl nowego własciciela
Obiecuje że jak będę sprzedawać ,to będziesz pierwszą osobą która się o tym dowie:)

-- czwartek, 23 maja 2013, 12:31 --

Wczoraj zakupiłem do sroki fotele:).Wreszcie wnętrze wygląda tak,jak wyglądać powinno:).Jeszcze pranie i będzie miodzio:)

...Swoją drogą wiecie może czy scirocco wychodziło z taką właśnie tapicerką?

Obrazek

Obrazek


po wymianie

Obrazek

Oczywiście przy okazji odkryłem że fotele nie mają możliwości regulacji przód-tył, gdyż brakuje tego bolca z tym uszkiem i sprężyny;/.Wszystko jest skręcony na stałe śrubami.

Obrazek

Będę musiał coś dopasować z jakiegoś szrotu,może z golfa 2?Chyba że ktoś znajdzie coś takiego na zbyciu z jakiegoś rozebranego sciro?
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: wesyl »

Kurde w naprawde fajnym stanie te fotele masz.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

wesyl pisze:Kurde w naprawde fajnym stanie te fotele masz.
Nie są złe, ale gąbka z lewej strony fotela kierowcy jest do wymiany. Narazie jeszcze materiał się nie poprzecierał.
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: sroczek »

to chyba majne te fotele bo dziurka w tym samynm miejscu :) bolczyki i sprezynki tez gdzies mam jakbys potrzebowl:)
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

sroczek pisze:to chyba majne te fotele bo dziurka w tym samynm miejscu :) bolczyki i sprezynki tez gdzies mam jakbys potrzebowl:)
To poślij w paczce gratis za zakup foteli:D.Podać Ci adres? :)

-- sobota, 25 maja 2013, 22:24 --

Pierwsze mycie:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mogę się już doczekać letnich gumek i alumek:P :lol:

-- środa, 12 cze 2013, 08:58 --

Dwa dni temu wreszcie udało mi się założyć koła.Niestety 9J z tyłu przy ET 30 powoduje że koło ledwo co się mieści i jest jakieś 5mm od linek hamulca ręcznego i od sprężyny;/.Zastanawiam się czy jeźdzenie na tych felgach jest dobrym pomysłem;/.

Obrazek

Wymieniłem sobie także lampki podświetlenia tablicy rej,bo stare były mocno zmęczone,a na dodatek ktoś pomalował je na niebiesko:D:D...taki tjjjjuninggg:D

Obrazek

Obrazek
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: wesyl »

fajnie z ta felga wyglada, co to za opona na tej 9"? nie trze Tobie tam czy moze masz zagiete ranty?
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Dzięki:),myślałem że to koło nie za bardzo będzie pasować...Z tyłu na 9J mam 195/45/16,a z przodu na 7,5J mam 175/50/16...Lepiej by wyglądało z tyłu 195/40,ale cóż;/.Ranty są zaklepane,ale i tak musze dać troche wyżej,bo przód przy skręconych kołach zaczyna obcierać;/
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: wesyl »

dobrze spasowany zawias i ten rancik na tyle je ratuje.
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: herbiasty »

Daje radę :)
Fakt oponki troche lipa. Ale i tak jest spoko! Może na przodzie jakis negatywik?
Fajnie bo tak "lekko" wyglada.
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Jar_eck »

Jest pięknie na tych borbetach :)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Kamil_DG »

Fajna ta nowa sroka. A co z Tropiciem?
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Tropic oczywiście nie został zapomniany,będzie skończony...tak właściwie to będzie już scirocco 16v bo wszystkie graty i szczegóły są skompletowane.Najważniejsze rzeczy zostały już ogarnięte,pozostają szczegóły.Obiecałem ojcu że za rok będziemy zwiedzać różne imprezy VW na dwie sroki:).Mam nadzieje,że marzenie się spełni,bo tak właściwie bez niego by mnie tu pewnie nie było....

-- piątek, 14 cze 2013, 09:24 --
herbiasty pisze:Daje radę :)
Fakt oponki troche lipa. Ale i tak jest spoko! Może na przodzie jakis negatywik?
Fajnie bo tak "lekko" wyglada.
Negatyw chyba w przypadku tych kół odpada,bo felga prawie się styka ze sprężyną z przodu jak i z tyłu.Wystawie chyba te koła na sprzedaż,bo nie moge zrobić takiej gleby jakbym chciał.A jak wygląda sprawa zużycia się opon?Wytrzymują jeden sezon:P?

A co myślicie o tych kołach????

http://allegro.pl/alu-15-4x100-165x50-n ... 03968.html
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Kamil »

Obawiam się niestety, że to koło, ulane przez małe żółte rączki, wykonane jest ze stopu zwanego "gównolitem" i po dwóch sezonach będzie wielokątem, niekoniecznie foremnym, a nie kołem. No ale ciężko wyrokować w ciemno... jak ktoś nie spróbuje, to się nie przekonamy :P Widziałem te koła na żywo w kartonikach, wyglądały fajnie, nie wiem jak się spisują w eksploatacji.
Możesz zrobić dobry uczynek dla forumowej społeczności i zostać testerem :P.
Na Twoim miejscu zostałbym przy Borbetach.

Edit: źle przeczytałem - opony wszystkie są 165/50 - może i spoko naciągnięte, ale trakcji to nawet przy poczciwym JH za wiele nie będzie... opona od roweru...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Kamil pisze:Obawiam się niestety, że to koło, ulane przez małe żółte rączki, wykonane jest ze stopu zwanego "gównolitem" i po dwóch sezonach będzie wielokątem, niekoniecznie foremnym, a nie kołem. No ale ciężko wyrokować w ciemno... jak ktoś nie spróbuje, to się nie przekonamy :P Widziałem te koła na żywo w kartonikach, wyglądały fajnie, nie wiem jak się spisują w eksploatacji.
Możesz zrobić dobry uczynek dla forumowej społeczności i zostać testerem :P.
Na Twoim miejscu zostałbym przy Borbetach.

Edit: źle przeczytałem - opony wszystkie są 165/50 - może i spoko naciągnięte, ale trakcji to nawet przy poczciwym JH za wiele nie będzie... opona od roweru...
Tak właśnie myślałem;/...Kamil może już ktoś inny np z forum golfa nabył te koła i się pochwalił wytrzymałością:D,musze poszukać,bo 2,5 kafla piechotą nie chodzi:P.Oponki trzeba by dobrać jakieś inne...może 175/50 albo 185/45(pewnie drogie;/)....:).Szkoda że nie można przymierzyć tych felg;/

-- piątek, 5 lip 2013, 14:23 --

Wiem że to forum o scirocco,dlatego nie wrzucam tego do działu sprzedam.Może ktoś szuka auta z gazem.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3376736508

-- piątek, 19 lip 2013, 17:03 --

Dzisiaj troche ogarnąłem bałagan w sroce.Poprzykręcałem wszystkie półeczki pod kierownice,uzupełniłem brakujące śrubki i plastiki.Ogarnąłem wreszcie ten nieszczęsny pedał gazu.Wyjąłem,przeczyściłem,przesmarowałem i chyba jest lepiej:).Jutro jade rano do pracy to zobaczymy:).Wracając do uzupełniania brakujących śrubek....to po wszystkim chciałem przestawić auto,odpalam,obr.500,silnikiem szarpie,myśle sobie co jest grane;/...Naciskam gaz,a auto jakby pracowało na 3,5 cylindra.Wyjeźdzam za brame,daje buta,a on jakiś słaby;/.Przejechałem może ze 4 km,wróciłem,byłem załamany;/.Postanowiłem rozkręcić to co poskładałem.Zdjąłem dwie półeczki od strony kierowcy,wykręciłem wkręt który trzyma skrzynkę bezpieczników,odpalam auto i wszystko wróciło do normy.........;/,są obroty i jest MOC......Czy jest możliwe żeby było jakieś przebicie,czy jakaś przerwa na skrzynce bezpieczników?????;/.Jestem ciekawy czy jutro rano dojade do pracy.Uwielbiam takie usterki;/

-- piątek, 19 lip 2013, 17:03 --

Aaaa...no i zmieniłem też felgi na 15"...16" borbety idą na sprzedaż:).Jutro wrzuce foty:)

-- niedziela, 21 lip 2013, 16:09 --

Pomalowałem jeszcze znaczek na czarno:).Zdjęcia kiepskiej jakości,bo robione telefonem.Musze kiedyś zabrać cyfrówkę i zrobić fajną sesje na zajezdnii:).Tył jutro pójdzie niżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ