mój TROPIC & GTII

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Czas coś napisać:)...Przy zakładaniu tylnej belki z 16v postanowiłem zobaczyć jak ma się sprawa pod plastikowymi dokładkami...i niestety nie jest dobrze...;/.Sroka wygląda jak ser!!!.Teraz żałuje,że nie zrobiłem tego przy malowaniu auta(tak to jest jak się Was nie słucha :oops: ).Sezon prawie się rozpoczął,a ja nie wyjade chyba prędzej niż za dwa miesiące,albo i lepiej;/Ehhh masakra...Porobie troche zdjęć to sami ocenicie:).

-- niedziela, 27 lis 2011, 12:24 --

No dobra....Chyba czas najwyższy coś napisać,bo aż wstyd;/....

Z tego co widzę,po moim ostatnim poście...sroka miała wrócić na drogi po 2 miesiącach...no cóż...Troche się pozmieniało,bo w marcu minie już 2lata... :oops:

Miał być szybki ratunek blacharki,a skończyło się na całkowitym remoncie i wymianie prawie wszystkiego co trzeba było wymienić już po tyle latach:).

Nie ukrywam,że przeciąga się to wszystko z powodu braku czasu i troche też pieniądzy,ale kto mówił,że będzie lekko:).

W między czasie byłem trzy razy na bezrobotnym,a teraz mam taką prace że w miesiącu jestem dwa tygodnie poza domem;/

Wracając do sroczki:).Została rozebrana na części pierwsze i w niektórych miejscach na prawde aż ręce opadały i rodziły się chwile wątpliwości po co ja to właściwie robie...Przecież to studnia bez dna.Wątpliwości te szybko mijały,kiedy po powrocie do domu z garażu wchodziłem na folder "moje sciro" i zdałem sobie sprawę,że autko to towarzyszyło mi przy każdej wyprawie poza miasto,było ze mną wszędzie,było zawsze w mojej głowie,moich marzeniach.Nie mogłem go tak poprostu zostawić.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Jedno zdjęciu jak sroka wyglądała po wstawkach,niestety nie mam żadnych przed nimi,bo telefon którym zostały robione uległ zniszczeniu:P...hehe



Obrazek

Uploaded with ImageShack.us





Obrazek

To przez tego człowieka musze się teraz tak męczyć w życiu:P...Mój ojciec zaraził mnie tym wszystkim.Zaraził miłościa do scirocco :).Tak właściwie,to chce mu w tym miejscu podziękować za wszystko:),bo jest na prawde niesamowitym człowiekiem.

-- niedziela, 27 lis 2011, 13:01 --

jeszcze kilka zdjęć:)

Obrazek


Obrazek

Obrazek


W między czasie udało mi się uzbierać pare fajnych rzeczy:)...Oryginalne białe kierunki(nowe:D),nowe korbki do szyb,oraz nowe lampki do podświetlenia tablicy tył:)
Doszła też brewka,używane tylne lampy(stan idealny)oraz pare innym gratów:)

Obrazek



Pomimo tego,że zostało mi jeszcze mnóstwo pracy,przymierzałem się do borbetów,które dostałem od znajomego w ramach rozliczenia;)...Nie wiem,czy sroczka będzie na nich fajnie wyglądać,dlatego trzymam je do chwili gdy auto będzie skończone...wtedy to zapadnie decyjna co dalej z nimi zrobić;)

Obrazek

Przód to 7J z oponami 175/50/16

tył 9J z opanami 195/45/16

Tak prezentują się na golfie mojego ojca:)

Obrazek

A tak na sroce od Dudiego:)

Obrazek

Niestety mam też jedną smutną wiadomość,bo jego była sroka,ta z autografem słynnego konstruktora scirocco,skończyła w zeszłym roku na złomowisku...;/,jednak jej cząstka będzie żyła w mojej:)(udało mi się uratować pare cennych rzeczy).

Obrazek

Nie znam dokładnej daty,kiedy sroczka znów wróci na drogi...miała to być wiosna tego roku,niestety się nie udało;/...Mam nadzieje,że przyszłym sezonie będe mógł wreszcie pokażać się na międzynarodówce(o ile takowa będzie)...

Mam bardzo wiele wizji co do auta...na pewno wróci oryginalny grill,na pewno będzie oryginalna brewka,na pewno będzie cultowo,nisko i szeroko.Myśle,że z efektu końcowego będe zadowolony zarówno jak,jak i Wy:).Bardzo nie moge się doczekać tego momentu.

Cóż jak narazie pozostają mi tylko przejeżdżki w snach,które często miewam:).A kiedy sny przerodzą się w rzeczywistość,będe wtedy najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi:P

3majcie kciuki:)
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: voo »

enigma pisze:A kiedy sny przerodzą się w rzeczywistość, będe wtedy najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi:P
i tego Ci życzę ! bo też nie mógłbym żyć bez Scirocco. kierunkowskazów tylko pozazdrościć :)
365 dni obsesyjnie.
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Jar_eck »

Widzę zabawa a całego ;) życzę szybkiego ukończenia projektu. BTW - jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda sciro na borbet bs(15-tki) zapraszam do mojego wątku(tylko, że u mnie to kiepsko wygląda bo jest szerokość (7 i 8 cala :(, a 9 szukam już z rok chyba...). W razie wątpliwości, mogę Ci podrzucić kilka fotek z różnym malowaniem tych felg.
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Jar_eck pisze:Widzę zabawa a całego ;) życzę szybkiego ukończenia projektu. BTW - jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda sciro na borbet bs(15-tki) zapraszam do mojego wątku(tylko, że u mnie to kiepsko wygląda bo jest szerokość (7 i 8 cala :(, a 9 szukam już z rok chyba...). W razie wątpliwości, mogę Ci podrzucić kilka fotek z różnym malowaniem tych felg.
Jar_eck powiem Ci,że z miłą chencią zobacze jak sroczka się na nich prezentuje:)

Wyślij pare fotek:)

makaj16@go2.pl

z góry dzięki;)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Kamil »

fajnie jak scirocco dostaja nowe zycie, jesli blacha bedzie dobrze zrobiona, to na kolejne lata bedzie spokoj ;).
a tak z ciekawosci... kolor zostaje, czy bedzie inny? ewentualnie jaki?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Kamil pisze:fajnie jak scirocco dostaja nowe zycie, jesli blacha bedzie dobrze zrobiona, to na kolejne lata bedzie spokoj ;).
a tak z ciekawosci... kolor zostaje, czy bedzie inny? ewentualnie jaki?
Też się z tego ciesze,bo już dwa razy ją malowałem i za każdym razem było robione coś źle...albo nie chciało się wyciągać szyb,a to padła decyzja żeby nie ściągać dokładek i tak właściwie,to sam sobie roboty narobiłem.Mam nadzieje,że teraz będzie już spokój na długie lata.Wiadomo,zawsze chce się wszystko zrobić po jak najmniejszej linii oporu,ale w tym przypadku pójście na skróty nic nie da;/.CZłowiek całe życie się uczy,a jeszcze wszystkiego nie potrafi;).

Kamil kolor zostaje ten sam co na zdjęciu poniżej.


Obrazek


Myślałem nad tym,żeby wrócić do TROPIC-a,ale zawsze marzyłem o niebieskim scirocco.

Myśle,że prezentuje się o wiele lepiej...Wiem,że oryginał było by extra i w ogóle,ale już sam nie wiem;/....


Co myślicie?
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: atosss007 »

Kurcze wyglada ten kolor jak na mojej pierwszej sroce. Blekitny jest pyszny. Zaluje ze moja wyladowala na szrocie ale zgnity byl dol juz przeokrutnie. Ja tam bym koloru nie zsmienial. Mnie sie on baaaardzo podoba. Powodzenia przy pracach :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Jar_eck »

mail poszedł. Koloru nie ruszaj ;) robi robotę w słońcu!
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: enigma »

Wreszcie się coś ruszyło w temacie...Wczoraj dostałem od lakiernika mms-a:).Niestety nie widziałem auta na żywo,bo siedze w Warszawie,ale na dniach będzie składane i wtedy na pewno pokaże coś więcej:)
Załączniki
0_1.jpg
(138.03 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mlodzieniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Gliwice

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: mlodzieniec »

No , mam nadzieje ze wkoncu obadam na zywo :D
Jest : Polonez 16V
Był : VW SCIROCCO 1.8 8V ALPINWEISS 91'
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswa ... cco/139506
był : FSO POLONEZ ATU [1.4 GTI 16V] 42U 99'
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Pol ... 45/1066095
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: Asfalt »

Kurde enigma specjalnie do warszawy auto wysyła do malowania! Chyba już na Śląsku nie ma dobrych lakierników :D Fajnie że wreszcie jest jakiś postęp! Oby tak dalej! Napieraj przyjacielu!! :D
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

TROPIC & GTII-Nowy nabytek :)

Post autor: enigma »

Witam wszystkich
Z racji tego że remont mojego tropica z powodu braku wolnego czasu ciągnie się w nieskończoność, postanowiłem się uszczęśliwić i wczoraj przywiozłem nowe dziecko, które prawdopodobnie już zostanie na dobre w naszej rodzinie:).Mam nadzieje, że za rok pojawimy się razem z moim ojcem na kolejnej VI edycji zlotu międzynarodowego już na dwa autka
Chciałem podziękować mojej narzeczonej, że jeszcze ze mną wytrzymuje i że wspiera mnie w tak trudnej pasji jaką jest posiadanie tego modelu VW:P(teraz jest już drugi...hehehe)..ale wracając do zakupu....

Poprzednim właścicielem był znany już Wam z forum CYRYL, którego pozdrawiam:).
Scirocco jest z 91r,wersja to GTII,silnik JH.
z wyposażenie "dodatkowego" posiada:
-wspomaganie
-MFA
-regulacje wysokości świateł
-szyberdach
-centralny zamek.... no i chyba tyle:)

Srol jest na prawdę w dobrym stanie blacharskim i na pierwszy rzut oka nie ma za bardzo do czego przyczepić(poza jednym miejscem którym będę się musiał szybko zająć.Na tylnym pasie jest nawet oryginalna naklejka z numerem lakieru :).Troche kosmetyki musze wykonać,ale ogólnie jestem zadowolony:).Powrót do "nowego" domu przebiegł spokojnie i miło, a uśmiech na mojej twarzy(po 3latach przerwy za kierownicą scirocco)utrzymywał się przez cały czas podróży:).Spalanie wyszło 6,6l i patrząc na wskaźnik zużycia wydaje się być całkiem zbliżone...W aucie wszystko działa jak należy,nic nie stuka,jedynie łożyska są do wymiany.Niesamowite jest to że scirocco wszędzie gdzie się pojawi wzbudza duże zainteresowanie i już po wjeździe do Warszawy mało która osobą przejdzie obojętnie.Jakie mam plany co do auta....humm "koło(będzie),gleba(gwint już jest) nic więcej nie trzeba":).Dzisiaj jade na myjnie to zrobie pare fotek:),a teraz wkleje z dnia wczorajszego;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cda ... df300.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/767 ... bd93b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38b ... 61370.html

na razie tyle,wieczorem dodam więcej:)Podro
Awatar użytkownika
CyRyL
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2011, 08:26

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: CyRyL »

siema
i niech służy :lol:
będę miło wspominał posiadanie tego vw
i cieszy mnie fakt iż trafiło w dobre ręce

pozdro
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII-Nowy nabytek:)

Post autor: enigma »

CyRyL pisze:siema
i niech służy :lol:
będę miło wspominał posiadanie tego vw
i cieszy mnie fakt iż trafiło w dobre ręce

pozdro

:)

Chyba już dzisiaj nie pojade na tą myjnie,bo pogoda się całkiem popsuła.W przyszłym tygodniu powinienem mieć już koła:).
Dzisiaj przez przypadek znalazłem takie stare ogłoszenie:).

http://sprzedajemy.pl/vw-scirocco-gtii,31490

Porównując numery rejestacyjne z pierwszego zdjęcia jakie zamieścił Cyryl w swoim temacie o aucie widze że wszystko się zgadza i jest to ta sroka:).Ciekawe gdzie podziała się brewka:)
Awatar użytkownika
CyRyL
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2011, 08:26

Re: mój TROPIC;-)

Post autor: CyRyL »

jak dobrze poszukasz to nawet temat na forum znajdziesz poprzedniego właściciela 8)
brewki nie było jak ja to brałem
ODPOWIEDZ