mój TROPIC & GTII

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: voo »

enigma pisze: 22 cze 2017, 16:24 i tak myślę ,że po 8 latach dobrze byłoby się pokazać na następnej międzynarodówce;)
ja tak sobie mówie chyba od 2011 ;)

btw. dobrze, że w końcu jeździ i cieszy :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

voo pisze: 27 cze 2017, 16:07
enigma pisze: 22 cze 2017, 16:24 i tak myślę ,że po 8 latach dobrze byłoby się pokazać na następnej międzynarodówce;)
ja tak sobie mówie chyba od 2011 ;)

btw. dobrze, że w końcu jeździ i cieszy :)
voo to na tej następnej okrągłej edycji nie może nas zabraknąć;)
Tytak

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: Tytak »

Super zdjęcia i samochodzik :)
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

Siema,
czas coś napisać ponieważ spotkała mnie ostatnio ciekawa historia.Na własnym weselu podszedł do mnie jeden z gości i zapytał czy nie potrzebuję części do scirocco,bo jego znajomy ma dwie sztuki które stoją 5lat pod drzewem i chce się ich pozbyć.Oczywiście nie mogłem tego tak zostawić i po dwóch tygodniach od pierwszej rozmowy sroki są moje:D.Jedna z nich okazała się w dość dobrym stanie.Były właściciel przywiózł ją z niemiec 7 lat temu,po czym częściowo rozebrał z zamiarem położenia nowego lakieru i tak zostawił(całe szczęście zostawił w garażu). Jest to fajna wersja GT z szarym wnętrzem,skrzynią czwórką i prawdziwym szatanem pod maską 1.6 na gaźniku:D,rocznik 85,fotele bez przetarć i nawet ma szarą tylną półkę bez dziur.Padła decyzja że zostanie z nami i będziemy ją reanimować,więc rodzina się powiększy:D.

Obrazek

Oczywiście o mojej również nie zapomniałem,dostała nowy gadżet w nagrodę że cały sezon przejeździła bez żadnego problemu:).Pogoda rozpieszcza,więc wyjechała z ciepłego garażu na przejażdżkę i sesję:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz pozostaje nam czekać do wiosny:D:D
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: kalina »

Nie ogladałem forumowych aut na żywo poza sroczką Sianeckiego, ale Twoje sciro razem z egzemplarzem Sianka i Wesyla chyba najbardziej mi się podoba po tym, jak sroka herbiastego została rozebrana na części.
Taki tuning lubię, auto seria, jedynie obniżone zawieszenie i ładne koło. Felgi są 16 calowe?
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

kalina pisze: 04 lis 2018, 19:45 Nie ogladałem forumowych aut na żywo poza sroczką Sianeckiego, ale Twoje sciro razem z egzemplarzem Sianka i Wesyla chyba najbardziej mi się podoba po tym, jak sroka herbiastego została rozebrana na części.
Taki tuning lubię, auto seria, jedynie obniżone zawieszenie i ładne koło. Felgi są 16 calowe?
Dzięki,miło słyszeć:).Takie było założenie,koło i gleba nic więcej nie trzeba;).Tak,felgi 16",przód 8" tył 9" ;).
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

Cześć wszystkim,
Chyba czas napisać parę słów,ponieważ dawno nie było żadnej aktualizacji;).W scirocco cały czas zachodzą jakieś kosmetyczne zmiany,ale raczej petardy nie będzie:D.Wreszcie udało się dorwać licznik z 16V bo tego mi jakoś najbardziej brakowało.Niestety licznik miał sporo mniejszy przebieg od mojego i trzeba było trochę papierologii żeby to miało ręce i nogi;).Wykorzystałem niskie ceny paliw i zalałem sierotę pod korek,niech ma:D.

Obrazek

Drugą rzeczą jaka drażniła moje oko w środku to dziura obok popielniczki w którą wmontowałem zegar temperatury oleju.Dzięki uprzejmości Adama (JHL) z forum od którego dostałem ramkę zaczęło to jakoś wyglądać.Hołeczek z SLG wmontować swoją kostkę ,ponieważ był potrzebny drugi czujnik żeby to wszystko ruszyło.Do podświetlenia użylem ledowych żarówek (na zdjęciu najjaśniejsza opcja).

Obrazek

Nowa gałka zmiany biegów z classicparts,oraz parę innych gadżetów, które będą założone w drugim scirocco.

Obrazek

Obrazek

Kolektor po wibracji, komplet rozpórek i wreszcie to zaczyna jakoś wygladać;)

Obrazek

Na koniec wiosenna przejażdżka sroką i golfem żony;)

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia:)))
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: kostrzyk »

jaką masz rozpórkę?
Obrazek
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

Nie mam pojęcia ,gdyż kupiłem ją razem z mnóstwem innych części od jednego faceta.W zestawie był m.in. zestaw rozpórek do scirocco.Nie ma żadnych oznaczeń na niej:/
Nadzieja Walczak

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: Nadzieja Walczak »

Dziękuję za szczegółowy opis modernizacji samochodu. Zastanawiam się tylko nad zmianą kilku szczegółów. PS - podobały mi się też koty na zdjęciach))
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: Kamil_DG »

Bardzo ładne auto. Super się prezentuje. Tylko lusterko wymienić na niepopękane :) A co z druga sroką tą niebieską?
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: enigma »

Kamil_DG pisze: 03 paź 2020, 15:18 Bardzo ładne auto. Super się prezentuje. Tylko lusterko wymienić na niepopękane :) A co z druga sroką tą niebieską?
Dzięki;).Właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś ładnego lusterka;).Ta niebieska sroka stała 9 lat u znajomego blacharza który do dnia dzisiejszego jej nie zrobił,a teraz nie ma zamiaru jej oddać.Cieżki temat ,sprawa chyba skończy się w sądzie:/.A Ty masz dalej swoją? Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: Mowad »

Pięknie się prezentuje, ale chyba trochę dla mnie za głośny :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: mój TROPIC & GTII

Post autor: Kamil_DG »

enigma pisze: 04 paź 2020, 13:55
Kamil_DG pisze: 03 paź 2020, 15:18 Bardzo ładne auto. Super się prezentuje. Tylko lusterko wymienić na niepopękane :) A co z druga sroką tą niebieską?
Dzięki;).Właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś ładnego lusterka;).Ta niebieska sroka stała 9 lat u znajomego blacharza który do dnia dzisiejszego jej nie zrobił,a teraz nie ma zamiaru jej oddać.Cieżki temat ,sprawa chyba skończy się w sądzie:/.A Ty masz dalej swoją? Pozdrowienia
Mam ale zapuściłem ją mocno. Czeka na lepsze czasy i chęci. Od 8 lat jako auto na codzień mam Corrado. Przykro, że z drugim Twoim autem taka sytuacja, ale warto powalczyć jeszcze.
ODPOWIEDZ