Sciro Sołtysa - Bzyczek

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: obar »

Ty się Emil ciesz, że pod domem a nie w trasie. Przynajmniej masz czas, żeby to ogarnąć i masz warsztat pod ręką, a to ważne :) .
A w razie czego to na hol go i na miejscu zrobimy :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Temat psikusów sciro trochę ogarnięty :)

Trochę roboty było, a najwięcej z ukręconą szpilką - która była ciężkim "orzechem do zgryzienia". Było spawanie, nacinanie, stukanie i dopiero rozwiercenie pomogło.
Obrazek
Następnie zlokalizowałem wyciek, który okazał się dość prosty do zlikwidowania aczkolwiek zdziwiło mnie trochę, że uszczelkę pod pokrywą zaworów wciągnęło do środka. Co do chłodnicy to wpierw był pomysł lutowania bo wyciek naprawdę mały ale stwierdziłem, że chyba nie warto się bawić jak nowa kosztuje około stówki.
Obrazek

Po remoncie mała przejażdżka:
Obrazek Obrazek
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Jar_eck »

Foty z przejażdzki jak zawsze profi :) Pierwsza długo powisi u mnie na tapecie ;)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: wesyl »

tez myslalem latac stara chlodnice ale poszedlem w ta strone co Ty. Kupilem nowke za 100zł z Kra. Ciekawe jakim sposobem zassalo uszczelke do srodka. moze sprawdz odme ale to by wypchneło ja raczej. Proponuje odrazu sprawdzic silnik bo jakas przyczyna musiala byc.
Fajnie auto wyglada te alu super choc wolal bym troche koloru na nich;]
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sławek »

Fajnie wyglada. Patrzac na te zdj zastanawiam sie czy nie wrócic do oryginalnego frontu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: artur88 »

Pozwól Sołtys ze sciagne jedna z ostatnich fotek na pulpit ;) Obserwujac ten dzial ostatnio widac ze poziom co niektórych aut na prawde godnie reprezentuje marke. Szacunek!
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sławek »

Czym wykładałes spód maski?? fanie to wyglada u mnie juz strasznie obszarpany ten materiał i mysle zeby cos z tym zrobic.. :D
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: atosss007 »

Moim zdaniem najładniejsze felgi zlotu :side: Sołtysowa sroka na prezydenta :lol:
Max dopieszczone autko. Nie zgodzę się z wypowiedzią Wesyla ... kolor na tych felgach był by profanacją, zwłaszcza że świetnie komponują się z kolorem nadwozia i całościowo wygląda genialnie. Szczerze mówiąc nie wiem czy jest w tym projekcie cokolwiek co bym zmienił. Od samego początku Sołtys obrałeś dobry kierunek i myślę że zmienianie czegoś tutaj nie jest konieczne. Jedyne co trzeba tu zrobić, to przepolerować kolektor dolotowy po przejażdżce :mrgreen: Nie wchodząc oczywiście w szczegóły mechaniczne bo tutaj właściciel wie najlepiej co jest konieczne. Jeśli jednak będziesz Sołtys coś zmieniał z przyjemnością będę obserwował co te zmiany przyniosą. Mega szacun :wink:

OT ... gdzie kupić chłodnicę do 16V za 100 złych ? Właśnie szukam takowej. Może ktoś podrzucić jakiś namiar ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Sławek pisze:Czym wykładałes spód maski?? fanie to wyglada u mnie juz strasznie obszarpany ten materiał i mysle zeby cos z tym zrobic.. :D
Spód maski po prostu jest wyczyszczony i pomalowany srebrną farbą ... też miałem poobdzierane wytłumienie to się go pozbyłem.

I tak przy okazji mały UP:
Dziś zdemontowałem cały ukł. wydechowy ... szlag mnie już trafiał bo mi coś brzęczało w końcowym tłumiku. Okazało się, że jak robiłem ukręconą szpilkę na kolektorze to małpa wpadła do rury wdechowej i robiła za grzechotkę. Przy okazji tego zauważyłem że jeden z łączników elastycznych pod kolektorem ma już dość i puszcza bokiem - jutro wymiana na nowy (choć przydałoby się wymienić chyba cały układ :| )

A co do zmian to niestety w tym roku chyba żadnych nie będzie - nawet wyjazdów zlotowych tego roku nie planuję :( Zlot scirocco mam zaliczony :) i z tego jestem bardzo zadowolony ... sciro spisało się świetnie choć na drugi dzień po przyjeździe do domu wydmuchało mi uszczelkę pod głowicą (pisałem o tym w technicznym).
Kilka fotek z udziałem BZYCZKA z tegorocznego zlotu :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: atosss007 »

Sołtys pisze:... sciro spisało się świetnie
dało się zaobserwować ... pierwszego dnia wracając z fabryki jak mnie dogoniłeś nie zniknąłeś mi we wstecznym lusterku na dłużej niż kilkanaście sekund aż do chwili gdy pomyliłem drogę i pojechałeś pierwszy :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Micek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 334
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: domek na drzewie

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Micek »

Sołtys cały czas jak widze twoją sroke to zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Właśnie kolor... jest po prostu MEGA. Foty nie oddają tego efektu. Taki srebrny wpadający w fiolet z domieszką niebieskiego. Ona była malowana czy tak wyszła fabrycznie? Maim zdaniem najlepszy kolor pasujący do lini nadwozia sroki :)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Powiem tak - oznaczenia z bagażnika o kodzie farby nie zgadzały się z kolorem faktycznym, na naklejce jest ten kod przekreślony i pod spodem ma podany drugi, który po dorobieniu też był jakiś dziwny. Kilka elementów malowałem bo była taka potrzeba (wcześniej opisywana stłuczka) i po dobraniu lakieru metodą prób i błędów mam teraz swoje oznaczenia koloru :mrgreen:
Ale ogólnie kolor tylko trochę się różni od tych co były podane na naklejce ... podejrzewam, że kiedyś jakiś dobry lakiernik jednak maczał w tym pędzel bo na tylnym pasie widoczny jest delikatny podpis (malarski zaciek) :) ale nie wiem czy całość była malowana bo nie widać tego.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: michalfree »

Emil. ja wiem że masz teraz młyn w pracy , ale nie usypiaj sroki..coś jeszcze wymyślimy, pozatym juz limit tegorocznych uszczelek masz za sobą i tylko bezawaryjna jazda Cię czeka ..
:roll: :roll:
Awatar użytkownika
Hans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 327
Rejestracja: 10 gru 2007, 16:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 6119826

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Hans »

Emil. podeślij mi oryginalną fotkę bzyczka z tym jeziorkiem w tle, a może masz to w rawie?
nie pożałujesz... obiecuje
hans_1972@o2.pl
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Nadszedł czas aby wybrać coś do kalendarza i jak zwykle problem spory. Miały być foty z kwietnia ale dziś skusiłem się na wypad i z tego urodziło mi się to:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

na tę chwilę chyba zdecyduję się na trzecie (molo)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ