Sciro Sołtysa - Bzyczek

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Kamil »

odnosnie tych lakierow, to szczerze ci powiem, ze wierze, ze na cultstyle.pl byloby o tym glosno, bo tam malo kto nie ma polerowanych felg ;) a poki co nie przeczytalem ani slowa o czyms takim nigdzie, ten pierwszy to w ogole nie wiadomo co tam kto nalal, moze rownie dobrze wode w takiej butelce sprzedac albo lakier do paznokci i zanim nie uzyjesz, to sie nie zorientujesz, a w drugim linku nie doczytalem sie nic o polerowanym alu. widzisz problem z polerowanym aluminium jest taki, ze polakierowanie go jest prawie awykonalne, bo tak gladkiej powierzchni sie raczej lakiery nie trzymaja (jak juz wypolerowalem felgi, to malowalem wneki, jak zle zabezpieczylem i pomazalem polerowana powierzchnie, to zdrapywalem suchy lakier paznokciem), a jak juz sie trzymaja to traci sie duzo z efektu, wiec caly wysilek psu na bude, a po jakims czasie zaczynaja odlazic i to wyglada juz nieciekawie.
wg mnie jak bedzie jakis sposob na utrwalenie polerki pod lakierem, to na cultstyle.pl bedzie o tym slychac ;) czesto sie powoluje na to forum, ale tam naprawde pisza ludzie, ktorzy o takich rzeczach jak felgi i obchodzenie sie z nimi wiedza duzo.
powiem ci, ze ja tez sie balem polerowanych felg, ze zaraz zajda, ze trzeba bedzie ciagle je czyscic itp. ale teraz juz wiem, ze troche wyolbrzymialem problem i nie jest tak zle ;).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Manek »

Sołtys bardzo fajne fotki, szkoda ze u mnie nie ma takich ciekawych miejsc w okolicy, to tez bym podjechal porobic pare fotek. ;) Niestety przez najblizszy tydzien autko, bedzie w naprawie, ale potem chyba zrobie jakas eskapade i porobie moze gdzies fotki.

Nie baw sie w zadne malowanie, tylko w polerke te fele co masz:P
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sołtys »

I teraz zima mnie też dopadła - trochę szaleństwa na śniegu dziś było, tylko szkoda że sam wariowałem to fotek nie ma z zabawy:silly:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Muszę teraz namówić kogoś do zabawy na śniegu aby w kilka samochodów poszaleć, no i jakiś fotograf by sie przydał B)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Bzyku »

ladne foteczki w sniezku-szkoda ze u mnie w krk jeszcze nie pada a mialo juz od poludnia:(
a foteczki sroki w ruchu sa piekne wiec zbieraj ekipe:)
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: michalfree »

fajne auto...sporo pracy w nim twojej i smaku..gratuluje. powoli sobie swoje doszlifujekiedys ..moze do czegos w poblizu(bo takiego idealu to trudno0..zdjecia tez niezle ci wychodza..pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sołtys »

Wkońcu mam nowego Blosa - ten ma zawór na podciśninie, który unosi przepustnicę podczas pracy na benzynie.
Obrazek
I nareszcie spadło mi spalanie:woohoo: Po założeniu była masakra - około 26litrów na 100km, potem po regulacji spało na 17 litrów, a teraz jest 13/100 B)
Tylko jakoś silnik mi się dziwnie zachowuje - jak się trzyma równe obroty (i prędkość) to od czasu do czasu mam wrażenie że na chwile silnik traci troche mocy. Coś podobnego jakby się ujmowało gazu - i bardziej odczuwalne jest to na Pb. To chyba ma związek z tym podciśnieniem.

Jeszcze jedna fotka z dwudniowej zimy - bo nawet się nie zdążyłem pobawić pożądnie na puchu:silly:
Obrazek
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sławek »

ale super to zdjecie wyszlo Soltys, nie ma to jak sciro na mxxxach. pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Radio81
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:50

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Radio81 »

Zacny egzemplarz.:cheer:
Skrzynia pozostała 3 biegowa?
Była Scala, był GTX, teraz coś z innej beczki.. S16.
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sołtys »

Radio81 napisał:
Zacny egzemplarz.:cheer:
Skrzynia pozostała 3 biegowa?
Skrzynia jest 3 biegowa, ale musze sprawddzić czy da radę wsadzić jakiegoś nowszego automata (przyzwyczaiłem się) - chodzi o to że nowsze mają rozrusznik w innym miejscu i znikły by moje problemy z odpalaniem.

Ja jeszcze dodam moje przeżycia - założyłem gaz i troche na tym pojeździłem więc czas na podsumowanie.
Iwestycja w LPG w moim przypadku jest bardzo zastanawiająca - i nie wiem czy opłacalna. Początkowa ilość spalanego gazu przez pierwsze 100km to ..... 27 LITRÓW!!!!
Po kolejnym ustawieniu spadło do 17 l. Później po zmianie BLOSa i ustawieniu było 13 (to mnie radość wzieła wtedy :) ) ale czar szybko prysł i nagle bez żadnego grzebania znów po jakimś czasie było 16-17 iltrów. A dziś przy tankowaniu wyszło już 19,5l/100km - MASAKRA!!! :(

Acha i jeszcze jedno.... po założeniu instalacji albo gorzej jeździ na benzynie albo to na gazie lepiej się wkręca. Bo jak przełącze na PB to jakiś przymulony mi się wydaję ( nadal sporo jeżdżę na benzynce).
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Bzyku »

Soltysik:P
19,5l/100km - MASAKRA
ale ja na tych twoich filmikach widzialem ze ty masz ciezka noge:P hehe
nie no zarcik, ale szkoda bylo silniczek gazowac tak moim zdaniem choc wiem ze to bylo podyktowane kasiora-moze sie jeszcze jakos pouklada i zmniejszy sie ilosc tankowanego przez Ciebie lpg
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sołtys »

BZYKU ;) to już nie noga to nacisk rzędu kilku ton można powiedzieć - jakoś nie mogę się powstrzymać przda ciągłum butowaniem. To tak jak w filmie JOB - \"co ja poradzę że lubię zapierdalać\" :p
A co do silnika to ja mam inne podejście - oczywiście dbam o to co mam i to bardzo, ale w przypadku jak się coś zaczyna dziać niedobrego to rzadko bawię się w naprawy. Przekładki silników opanowałem do tego stopnia, że wolę zakładać nowe. W Sciro już trzeci jeździ, a w poprzednich samochodach bywało, że po pięć razy sie zmieniało. Oczywiście nie myślcie ża ja jakiś \"KAT\" jestem, bo zmiany nie zawsze były spowodowane usterkami - po prostu nieraz mi się trafia coś w dobrej cenie i to kupuje, tak jak silnik ten co mam: kupiłem go za 400zł z osprzętem. Jak sprzedałem to co było przy nim to wyszło prawie na zero.
To spalanie mnie dziwi bo nic nie kręciłem od czasu kiedy było na poziomie 13 litórw i nie wiem co jest bo styl jazdy mi się nie zmienił.:dry:
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Fenri »

Sołtys, ten Twój Srol jest cudny:woohoo: na tych 16 wyglądał konkretnie:silly:
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sławek »

ołtys, ten Twój Srol jest cudny na tych 16 wyglądał konkretnie
ja bym powiedzial ze na 14 wyglada konkretnie:) i na 16 w sumie tez fajnie, wogole super sciro
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Sołtys »

Ehhh to zwykłe sciro, które ma tez swoje wady i jakieś skazy (których na zdjęciach nie widać). Ale miło poczytać że się podoba - to mnie nastawia na dalsze grzebanie przy nim :cheer:

A dziś kumpel zakładał nowe aluski to króciutka sesyjka była ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu te same fotki po rozjaśnieniu bo nas ciemności zastały :lol: i jeszcze inne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Sciro Sołtysa

Post autor: Kamil »

prawie jak lech i jaroslaw :D blizniaki, tylko jeden ma skware przy nosie a drugi nie :D

obydwa dupy w dol i dobrze jest :)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ